Leo Messi rozkręca się w PSG. Argentyński as zaczyna podkręcać licznik... Zaliczył też mega pudło (VIDEO)

Data dodania: 28-11-2021 14:58

Zaczyna rozkręcać się Leo Messi na francuskich boiskach. W poprzedniej kolejce as PSG zanotował pierwszego gola w Ligue 1, a teraz dołożył pierwsze asysty. Od razu trzy w wygranym spotkaniu z AS Saint-Etienne. Mógł i powinien mieć też gola, ale... spudłował.

Niedzielny rywal wicemistrza Francji to ostatni zespół w tabeli. W związku z tym, jak to często bywa, to ten słabszy zaskoczył giganta i objął prowadzenie. Co prawda warto wspomnieć o nieuznanym golu Neymara - spalony z 5. minuty, ale wynik zmienił się dopiero w 25. minucie, gdy do siatki gości trafił Bouanga.

I tak to ekipa Mauricio Pochettino przegrywała przez kolejnych 20 minut z bonusem. Wówczas z boiska za faul z boiska wyleciał jednak Kołodziejczak. Po chwili zaś Messi dograł do Marquinhosa i na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 1:1 w golach i 10:11 w liczbie graczy.

Można było spodziewać się, że PSG po zmianie stron wykorzysta osłabienie rywala. I tak rzeczywiście się stało, ale spacerku nie było. W 69. minucie świetną okazję miał Messi, ale nie potrafił skierować piłki do siatki w bardzo prostej sytuacji.

Dopiero w 79. minucie Di Maria trafił na 2:1 - z podania Leo Messiego. Na tym Messi swoich popisów nie skończył, bo w 91. minucie znowu asystował Marquinhosowi.

PSG wygrał 3:1. PSG z 40 punktami w 15 meczach jest zdecydowanym liderem. PSG ma coraz więcej pociechy z Leo Messiego, chociaż Argentyńczyk ma dopiero gola i 3 asysty w 7 spotkaniach, to wkrótce jego statystyki mogą być dużo lepsze.