Niestety tym razem bez niespodzianki. Polki rozbite w meczu o mundial

Data dodania: 30-11-2021 22:45

Reprezentacja Polski kobiet nie sprawiła niespodzianki w meczu 6. kolejki grupy F eliminacji mistrzostw świata. Polki przegrały na wyjeździe z faworyzowaną Belgią aż 0:4.

Polski z Belgią we wrześniu u siebie zremisowały 1:1. Wówczas Biało-Czerwone prowadziły po golu Ewy Pajor z 40. minuty, ale przeciwniczki wyrównały w 79. minucie.

Tym razem spotkanie nie było tak zacięte i wyrównane. Już w 38. minucie po golu Janice Cayman, tej która doprowadziła do remisu w Polsce, było 3:0 dla zespołu gospodyń. Wcześniej do siatki trafiły bowiem Tine De Caigny w 15. minucie oraz Hannah Eurlings w 33. minucie.

Ostatecznie Polki, które zagrały w składzie: 12. Karolina Klabis - 17. Zofia Buszewska, 7. Małgorzata Mesjasz, 4. Paulina Dudek, 2. Martyna Wiankowska - 10. Weronika Zawistowska (90. 14. Anna Zapała), 23. Adriana Achcińska, 16. Dominika Grabowska, 18. Nikol Kaletka (53. 6. Sylwia Matysik), 19. Natalia Padilla-Bidas (61. 11. Ewelina Kamczyk) - 9. Karolina Gec (62. 20. Nikola Karczewska) przegrały 0:4, bo w 51. minucie Małgorzata Mesjasz strzeliła samobójczego gola.

Podopieczne Niny Patalon mają w tabeli 11 punktów w 6 meczach i są na 3. miejscu- tracą 2 oczka do Belgii i do Norwegii, przy czym ekipa z północy Europy zagrała tylko 5 spotkań. Polki najbliższy mecz w el. MŚ mają zaplanowany na kwiecień u siebie z Armenią. Do mundialu awansują zwycięzcy grup, a zespoły z drugich miejsc dostaną się do rywalizacji w barażach.