Obrońca trofeum gra dalej w Pucharze Polski. Bezproblemowy awans

Data dodania: 01-12-2021 17:22

Raków Częstochowa, który broni Pucharu Polski, gra dalej w tej edycji rozgrywek. Ekipa spod Jasnej Góry w 1/8 finału wyeliminowała Bruk-Bet Termalikę Nieciecza.

Raków szybko poukładał sobie sprawy w tym spotkaniu. Już w 7. minucie Strugeon ograł obrońcę i trafił do bramki tuż przy słupku.

Ekipa Marka Papszuna prowadziła i dyktowała warunki na murawie. Słonie nie bardzo wiedziały, jak odpowiedzieć faworytowi. Próbował w pewnym momencie Wasielewski, ale na posterunku był Trelowski.

Wynik spotkania został ustalony przed przerwą. W 43. minucie na 2:0 trafił Lederman, który dostał piłkę od Tudora, który chwilę wcześniej przeprowadził świetną akcję i minął nawet bramkarza gospodarzy Łukasza Budziłka.

Po przerwie Raków mógł jeszcze podwyższyć wynik, ale strzał Iviego Lopeza zatrzymał się na poprzeczce.