Wisła odwróciła losy meczu w Łodzi. Biała Gwiazda wyrzuciła Widzew za burtę

Data dodania: 02-12-2021 22:29

Wisła Kraków przegrywała z Widzewem Łódź do przerwy w meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski, ale odwróciła losy spotkania. Biała Gwiazda najpierw wyrównała w II połowie, a potem za sprawą zmiennika przechyliła szalę z awansem na swoją stronę.

Pierwszym bohaterem spotkania był pomocnik Widzewa Dominik Kun, który w 29. minucie trafił do siatki. I-ligowiec prowadził do przerwy, chociaż mogło równie dobrze być inaczej, gdyby jeszcze przy stanie 0:0 Felicio Brown Forbes trafił trochę niżej i piłka wpadła do siatki, a nie odbiła się od poprzeczki.

Po zmianie stron Brown był jużz bardziej precyzyjny i w 64. minucie wyrównał. W tym momencie na boisku był już Jan Kliment, który został bohaterem końcówki, strzelając gole dla Wisły na 2:1 i na 3:1 odpowiednio w 86. i 90. minucie. Bramki Klimenta przedzieliła świetna interwencja Kieszka po uderzeniu Michalskiego. Zamiast 2:2 po chwili było wspomniane 1:3...