Górnik Łęczna odbił się od dna po zwycięstwie z Cracovią. Bartosz Śpiączka z dubletem (VIDEO)

Data dodania: 12-12-2021 15:00

Górnik Łęczna z trzecim zwycięstwem w obecnym sezonie PKO BP Ekstraklasy. W meczu 18. kolejki łęcznianie pokonali na wyjeździe Cracovię 2:0.

Beniaminek w niedzielę odniósł drugie wyjazdowe zwycięstwo z rzędu. Po dwóch bramkach Bartosza Śpiączki pokonał Cracovię. Zespół prowadzony przez Kamila Kieresia opuścił ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy.

Do przerwy zespół Kamila Kieresia niepodzielnie rządził na boisku. Świetnie spisywał się Bartosz Śpiączka, który zdobył dwie bramki i w rozgrywkach ekstraklasy ma już osiem goli na koncie. Górnik Łęczna do przerwy prowadził 2:0.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy do siatki Górnika Łęczna piłkę skierował Otar Kakabadze. Arbiter po analizie VAR nie uznał gola, na spalonym był zagrywający w pole karne Sergiu Hanca. Cracovia próbowała atakować, ale podopieczni Kamila Kieresia nie pozwalali na wiele krakowskim graczom i utrzymali korzystny rezultat.

Górnik po zwycięstwie w Krakowie nie tylko opuścił ostatnie miejsce w tabeli, ale także po raz pierwszy w tym sezonie strefę spadkową.

Cracovia - Górnik Łęczna 0:2 (0:2)

0:1 - Bartosz Śpiączka 27'
0:2 - Bartosz Śpiączka 41'

Składy:

Cracovia: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Matej Rodin, Michal Siplak - Otar Kakabadze, Sylwester Lusiusz (46' Mathias Rasmussen), Pelle van Amersfoort, Kamil Pestka (61' Luis Rocha) - Sergiu Hanca (80' Michał Rakoczy), Jakub Myszor (65' Karol Knap) - Filip Piszczek (46' Rivaldinho).

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Leandro, Bartosz Rymaniak, Kryspin Szcześniak - Serhij Krykun, Michał Goliński (90+4' Michał Król), Janusz Gol, Alex Serrano - Damian Gąska (90+2' Bartłomiej Kalinkowski), Jason Lokilo (83' Szymon Drewniak) - Bartosz Śpiączka (83' Przemysław Banaszak).

Żółte kartki: Mathias Rasmussen, Luis Rocha (Cracovia) oraz Kryspin Szcześniak, Alex Serrano, Bartosz Śpiączka (Górnik Łęczna).

Sędziował: Krzysztof Jakubik.

Kibice Wisły Kraków po kolejnej porażce: Jak spadniemy to was za*ebiemy (VIDEO)