Dyrektor sportowy Borussii zdradził kierunek, w którym uda się Erling Haaland. „Ta liga będzie mu pasować”
Dodał: Grzegorz Sawicki
Data dodania: 19-12-2021 12:15

Erling Haaland latem prawdopodobnie odejdzie z Borussii Dortmund. Na temat przyszłości Norwega wypowiedział się Michael Zorc, dyrektor sportowy BVB.
W pierwszym zdaniu użyliśmy słowa "prawdopodobnie", ale trzeba uznać za pewnik, że Erling Haaland po zakończeniu sezonu zmieni barwy klubowe. Agent gwiazdora Borussii Dortmund, Mino Raiola w wywiadzie dla sport1.de. potwierdził te doniesienia.
- Jest duża szansa, że Haaland opuści Dortmund tego lata. Porozmawiamy z BVB, my przedstawimy nasz pomysł, a klub opowie nam o swojej koncepcji. Jednak żadna decyzja co do przyszłości Erlinga nie zapadnie zimą - powiedział.
W kontrakcie Haalanda znajduje się również klauzula odstępnego, która ma wynosić około 75 milionów euro. Raiola nie potwierdził jednak czy taki zapis istnieje w umowie Norwega.
- To pozostaje między mną, a piłkarzem. Tylko dwie strony mogą coś na ten temat powiedzieć publicznie: to klub i zawodnik. My dokładnie wiemy, co musi się wydarzyć, bo bardzo jasno wypracowaliśmy to z BVB - podkreślił agent.
Przedstawiciele Borussii Dortmund wydają się byc pogodzeni z faktem, że za kilka miesięcy mogą stracić swojego najlepszego piłkarza. Michael Zroc, dyrektor sportowy klubu z Signal Iduna Park, zabrał głos na temat odejścia Norwega.
- Wiem, że wszystkie największe europejskie kluby chcą Haalanda, a w szczególności Real Madryt. Duże zainteresowanie „Królewskich” jest potwierdzone. Myślę, że w przyszłości La Liga będzie mu bardziej pasować niż Premier League. Mam jednak nadzieję, że na razie zostanie w Borussii - powiedział Zorc w rozmowie z "Bildem".
Źródło: sport1.de, Bild