Kylian Mbappe bohaterem PSG (VIDEO)

Data dodania: 03-01-2022 23:40

W poniedziałkowy wieczór Paris Saint-Germain bez problemów awansował do 1/8 finału Pucharu Francji. Stołeczny gigant poradził sobie łatwo z czwartoligowym Vannes OC, wygrywając 4:0. Trzy gole strzelił Kylian Mbappe.

Gwiazdor PSG, który ma odejść po sezonie z zespołu, zagrał od początku i został bohaterem, chociaż to nie on otworzył wynik spotkania.

Prowadzenie PSG dał w 28. minucie Kimpembe. Stoper gości wykorzystał podanie Mendesa i zrobiło się 1:0. Ten wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron strzelał już tylko Mbappe. Napastnik PSG wpakował piłkę do siatki w 59., 71. i 76. minucie.

Potem w słupek trafił jeszcze Ebimbe, a Vannes mogło i powinno mieć gola honorowego, ale sędziowie nie zauważyli, że po strzale jednego z piłkarzy IV-ligowca piłka przekroczyła linię bramkową.