Szalony mecz w Rzymie. Wielki powrót Juventusu. Wojciech Szczęsny bohaterem Starej Damy (VIDEO)

Data dodania: 09-01-2022 20:19

Nic nie zapowiadało takiego trzęsienia murawy na Stadio Olimpico, gdy AS Roma prowadziła 3:1 z Juventusem. Skończyło się na 4:3 dla gości, a przy tym wyniku Wojciech Szczęsny zatrzymał strzał kapitana Giallorossich Lorenzo Pellegriniego z rzutu karnego!

Była 83. minuta meczu, gdy Pellegrini zmarnował jedenastkę. Dwie minuty wcześniej sędzia podyktował rzut karny dla Romy i gospodarze dostali tlen po tym, jak jeszcze 4 minuty wcześniej zakończyli trwające 7 minut wychodzenie z wyniku 1:3 na 4:3!

Wszystko na Stadio Olimpico zaczęło się w 11. minucie, gdy Tammy Abraham pokonał Szczęsnego. 7 minut później do remisu po podaniu od Federico Chiesy wyrównał Paulo Dybala. Po kwadransie Chiesa musiał opuścić boisko z podejrzeniem poważnej kontuzji, a w jego miejsce wszedł Dejan Kulusevski.

Do przerwy więcej goli nie padło, a tuż po zmianie stron świetnym strzałem na 2:1 trafił Henrich Mchitarjan. Gdy w 53. minucie Pellegrini pokonał Szczęsnego na 3:1, wydawało się, że jest po meczu.

Juventus jest zaczął podnosić się w 70. minucie i stanął na nogi, posyłając Romę na deski. Najpierw trafił Manuel Locatelli, w 74. minucie wyrównał Kulusevski, a w 77. minucie De Sciglio wpakował piłkę na 4:3 dla Juve!

Roma od rzutu karnego grała w końcówce w przewadze, bo za faul i drugą żółtą kartkę wyleciał De Ligt. Probowała to wykorzystać, ale nie zdołała wyrównać. W 95. minucie było blisko drugiego rzutu karnego. Wojciech Szczęsny zrobił jednak jeszcze lepszą robotę niż przy jedenastce Pellegriniego...

Roma przegrała więc wygrany mecz. W tabeli Serie A jest na 8. miejscu z 32 punktami. Juventus plasuje się na 5. lokacie z 6 oczkami więcej na koncie.