Krzysztof Piątek już zagrał w barwach Fiorentiny. Wykorzystał nieszczęście Violi z doliczonego czasu gry i strzelił gola w debiucie (VIDEO)

Data dodania: 13-01-2022 19:41

Krzysztof Piątek kilka dni po przeprowadzce z Herthy Berlin do AC Fiorentiny zadebiutował w barwach nowego klubu. Polski napastnik wszedł na murawę w II połowie meczu 1/8 finału Pucharu Włoch z SSC Napoli.

Piątek został wypożyczony do końca sezonu z opcją transferu definitywnego. Reprezentant Polski ma kilka tygodni na to, by przekonać działaczy Violi do wykupienia go z Herthy.

W czwartek po raz pierwszy pojawił się w barwach Fiorentiny na boisku. W meczu w Neapolu w 73. minucie zmienił przy stanie 2:1 dla gości autora gola na 1:0 Dusana Vlahovicia.

Piątek nie miał łatwego zadania. Grająca od samej końcówki I połowy w dziesiątkę Fiorentina niespodziewanie po przerwie objęła ponownie prowadzenie i skupiła się na bronieniu wyniku. Piątek nie miał więc wielkich okazji, by się wykazać, bo był mocno osamotniony w ataku. Kilka minut po wejściu Polak uderzył z dystansu.

Piątek wszedł i nic nie mógł wskórać, ale trochę skorzystał na nieszczęściu Fiorentiny, która straciła gola w ostatniej akcji! Doszło do dogrywki, w której Viola grała 10 przeciwko 9 rywalom. I wykorzystała to. W 105. minucie na 3:2 trafił Lorenzo Venuti, a już po zmianie stron, w 108. minucie, gola na 4:2 strzelił Piątek! To dla niego pierwszy gol w Fiorentinie, 36. we włoskich klubach (19 w Genoi i 16 w AC Milna) oraz 10. w Coppa Italia.

Wynik w 119. minucie na 5:2 dla Violi ustalił Maleh.