Najpierw odpadł Bayern, teraz Borussia. Przegrała z II-ligowcem. Kuriozalna pomyłka przy karnym (VIDEO)

Data dodania: 18-01-2022 23:09

Borussia Dortmund nie sięgnie po Puchar Niemiec. Obrońca trofeum zdobytego w 2021 roku odpadł bowiem w 1/8 kolejnej edycji DFB Pokal po porażce z II-ligowym FC Sankt Pauli.

Borussia to 5-krotny triumfator Pucharu Niemiec, z czego trzykrotnie wygrywała w XXI wieku (2012, 2017 i 2021 rok). Na 6. wiktorię w tych rozgrywkach Czarno-Żółci z Signal Iduna Park będą musieli jednak poczekać.

Zespół Marco Rose'a przegrał bowiem we wtorek z FC Sankt Pauli. Borussia uległa liderowi 2. Bundesligi 1:2. Gospodarze prowadzeni przez Timo Schultza już w 5. minucie objęli prowadzenie po strzale Etienne'a Amenyido, który między dwoma rywalami dopadł do podanej piłki i posłał ją do siatki. Na 2:0 trafił... Axel Witsel. Belgijski pomocnik miał pecha w 40. minucie, gdy skierował piłkę do swojej bramki, próbując przeciąć podanie ze skrzydła.

Po przerwie Borussię stać było tylko na gola z rzutu karnego, którego w 58. minucie strzelił Erling Haaland. Kolejne próby ataków nie przyniosły wyrównania i Borussia mimo wszystko niespodziewanie odpadła z rywalizacji. Adam Dźwigała (FC Sankt Pauli) znalazł się poza kadrą meczową.

W innych wtorkowych meczach 1. FC Koeln wyrównał w 122. minucie dogrywki, ale po rzutach karnych odpadł z HSV, a o porażce zadecydował kuriozalny strzał Floriana Kainza, który tak uderzył z "wapna", że co prawda trafił do siatki, ale sam się nastrzelił i gol nie został uznany!

Ponadto VfL Bochum 3:1 pokonał 1. FSV Mainz 05, rewanżując się u siebie za porażkę 0:1 na wyjeździe w lidze sprzed trzech dni, a trzecioligowy TSV 1860 Monachium uległ 0:1 grającemu ligę wyżej Karlsruher SC.

W środę Hannover 96 zmierzy się z Borussią Moenchengladbach, która rundę wcześniej pokonała Bayern Monachium, RB Lipsk podejmie Hansę Rostock, w Berlinie dojdzie do derbów pomiędzy Herthą i Unionem, a TSG 1899 Hoffenheim zmierzy się z SC Freinburg.