Polacy przegrali na inaugurację Euro 2022 (VIDEO)

Data dodania: 21-01-2022 22:24

Reprezentacja Polski w futsalu od porażki 1:3 z Chorwacją rozpoczęła swój udział w mistrzostwach Europy rozgrywanych na parkietach w Holandii. Biało-Czerwoni potrafili wyrównać w spotkaniu inauguracyjnym, ale tuż po golu na 1:1 stracili drugą bramkę.

Prowadzenie Chorwatom dał w 8. minucie Matej Horvat, który popisał się świetną akcją i strzałem "krzyżakiem" pokonał polskiego bramkarza. Polacy wyrównali w 14. minucie, gdy odbiór zaliczył Patryk Hoły i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Nie minęło kilkanaście sekund, a było już 2:1 dla Chorwatów. Z bliska piłkę do siatki wepchnął Antonio Sekulić. w 18. minucie trzeciego gola strzelił Franco Jelovcić. Jak się potem okazało była to bramka ustalająca wynik meczu.

Polacy zagrali w Ziggo Dome w Amsterdamie w składzie: 1. Michał Kałuża - 6. Sebastian Grubalski, 7. Mikołaj Zastawnik, 9. Tomasz Lutecki, 13. Tomasz Kriezel. Grali także: 12. Bartłomiej Nawrat - 2. Michał Kubik, 3. Mateusz Madziąg, 4. Patryk Hoły, 5. Dominik Śmiałkowski, 8. Dominik Solecki, 10. Sebastian Leszczak, 14. Michał Marek, 15. Sebastian Wojciechowski.

Teraz przed Polską mecz ze Słowacją, która na inaugurację poległa 1:7 z Rosją! Drugi mecz Biało-Czerwonych na UEFA FUTSAL EURO 2022 zaplanowano na 25 stycznia na godz. 20:30.