Mecz eliminacji mistrzostw świata w temperaturze... minus siedemnastu stopni Celsjusza. Piłkarze w stanie hipotermii

Data dodania: 03-02-2022 14:15

W meczu eliminacji mistrzostw świata w Ameryce Północnej (strefa CONCACAF). USA pokonało Honduras 3:0, a spotkanie rozegrano w temperaturze minus siedemnastu stopni Celsjusza. Trener gości już w przerwie musiał zmienić dwóch piłkarzy, którzy znaleźli się w stanie hipotermii.

W momencie rozpoczęcia spotkania w Minnesocie termometry wskazywały minus 17 stopni Celsjusza. Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa wysyłała w ciągu dnia ostrzeżenia i informowała, że przebywanie w tych warunkach nawet przez dziesięć minut grozi możliwym odmrożeniem. -

- To nie do pomyślenia. Mecz się jeszcze nie zaczął, a ja już nie mogę się doczekać, aż się skończy - nie krył wzburzenia Hernan Gomez, selekcjoner Hondurasu.

W przerwie Gomez dokonał trzech zmian. Dwie z nich spowodowane były hipotermią, w której znaleźli się bramkarzu Luis Lopez i Romell Quioto. Do przerwy goście przegrywali 0:2, w drugiej połowie stracili jeszcze jednego gola.

- Nie zamierzam analizować gry mojego zespołu, meczu czy postawy poszczególnych zawodników. To niemożliwe, nie mogę tego zrobić po tym, co się wydarzyło. W szatni moi piłkarze są pod kroplówką, wielu z nich cierpi - powiedział Gomez.

Na komentarze selekcjonera gości odpowiedział trener reprezentacji USA.

- Zagwarantowaliśmy reprezentacji Hondurasu i sędziom cieplejszy sprzęt. Zrobiliśmy wszystko, by warunki były jak najbardziej bezpieczne do gry. Gdy jedziemy do tych krajów, jest plus 30 stopni i 90 procent wilgotności powietrza. Zawodnicy odwadniają się, mają skurcze i czują się okropnie. Taka jest specyfika naszej rywalizacji - powiedział Gregg Berhalter.

Kontuzja reprezentanta Polski mniej groźna niż przypuszczano. Będzie gotowy na baraż z Rosją