Wkurzony Mourinho zrugał swoich piłkarzy. "Po prostu się zes... przed Interem"

Data dodania: 10-02-2022 11:17
Wkurzony Mourinho zrugał swoich piłkarzy.

Jose Mourinho nie umie od początku kadencji jakoś znacząco poprawić gry AS Roma. Portugalczyk tradycyjnie najmniej winy widzi w sobie. Po przegranym z Interem meczu ćwierćfinałowym Pucharu Włoch szkoleniowiec Giallorossich zrównał z ziemią swoich podopiecznych.

Roma we wtorek przegrała w Mediolanie 0:2. Już w 2. minucie prowadzenie Interowi dał były napastnik rzymian Edin Dżeko, a wynik ustalił w 68. minucie Alexis Sanchez. Roma grał słabo, grała bez przekonania i odwagi, więc pożegnała się z Coppa Italia.

Na postawę swoich zawodników wkurzał się w czasie spotkania Jose Mourinho. Portugalczyk był wyraźnie zirytowany tym, co widzi w wykonaniu swoich podopiecznych. Wyraz swojemu niezadowoleniu dał po końcowym gwizdku w szatni. Szczegóły ujawnili dziennikarze Corriere dello Sport.

"Chciałbym wiedzieć, dlaczego zes****liście się w pierwszych 10 minutach meczu. Chce to wiedzieć od każdego. Bez wyjątku. Chcę wiedzieć, dlaczego jesteście tacy mali przeciwko wielkim drużynom. Dlaczego tak to wygląda od dwóch lat - krzyczał Mourinho.

Potem Portugalczyk przekazał swoim piłkarzom, że jak będą grali, tak będą postrzegani. - Jeśli będziecie grali jak mały zespół, to tak będą Was wszyscy traktować, rywala, sędziowie. Inter to świetny rywal, ale zamiast powalczyć i znaleźć motywację, zes***liście się - grzmiał Mourinho.

- Najgorszy jest brak jaj i charakteru. Boicie się rywali z tej półki? Boicie się wielkich meczów? To idźcie do Serie C. Bez presji, bez mistrzów dookoła, bez wielkich stadionów. Nie macie jaj i to jest najgorsze - wydzierał się trener AS Roma.

Tyrady Mourinho słuchali nie tylko piłkarza, ale też członkowie sztabu. Jak to podziałało na zawodników? W niedzielę Giallorossi grają na wyjeździe z Sassuolo w 25. kolejce Serie A.

FC Barcelona zagięła parol na dwa wielkie talenty. Spore pieniądze za Brazylijczyków