Rok temu samobój, czerwona kartka i 0:9, a teraz... Jan Bednarek znowu nie będzie miło wspominał wizyty na Old Trafford

Data dodania: 12-02-2022 15:43
Rok temu samobój, czerwona kartka i 0:9, a  teraz... Jan Bednarek znowu nie będzie miło wspominał wizyty na Old Trafford

Tylko 45 minut zagrał Jan Bednarek na Old Trafford w meczu z Manchesterem United. Jego Southampton, który w lutym 2021 roku przegrał 0:9 na wyjeździe z Czerwonymi Diabłami - Polak zanotował samobója i w 86. minucie przy stanie 0:6 wyleciał z boiska - teraz zremisował 1:1!

2 lutego 2021 roku to był czarny dzień Świętych. Od 2. minuty goście grali na Old Trafford w dziesiątkę, bo z boiska wyleciał Jankewitz. Do przerwy było wówczas 0:4, a w 34. minucie samobójcze trafienie na 0:3 zanotował Bednarek. Polak w 86. minucie dostał jeszcze czerwoną kartkę i Southampton ostatecznie poległ aż 0:9!

Po ponad roku wynik jest zupełnie inny. Co prawda Jadon Sancho strzelił swojego 4. gola dla Manchesteru United i pierwszego na Old Trafford w Premier League, ale to było na tyle do przerwy. Od 21. minuty United prowadzili. Mogło być 2:0, ale w 45. minucie nie uznano trafienia Paula Pogby, bo na spalonym był chwilę wcześniej Cristiano Ronaldo.

Tuż po zmianie stron zrobiło się 1:1. Che Adams znalazł sobie trochę miejsca, dostał świetne podanie i bardzo precyzyjnym strzałem pokonał Davida De Geę. Potem Hiszpan musiał zatrzymywać Broję, a Fraser Forster wykazał się przy uderzeniach Cristino Ronaldo oraz Diogo Dalota. Sędzia w 72. minucie nie uznał gola CR7, co Portugalczyka bardzo dziwiło, ale o wyraźniejszego spalonego trudno.

Ostatecznie na Old Trafford rywale podzielili się punktami. Manchester United jest na 5. pozycji z 40 punktami, a ten remis nie pomaga w walce o przepustkę do Ligi Mistrzów. Southampton plasuje się na 10. lokacie.