Chelsea klubowym mistrzem świata! Decydujący gol padł z rzutu karnego w dogrywce (WIDEO)

Data dodania: 12-02-2022 20:24

W finale Klubowych Mistrzostw Świata piłkarze Chelsea pokonali po dogrywce brazylijskie Palmeiras 2:1. O zwycięstwie "The Blues" zadecydował wykorzystany przez Kaia Havertza rzut karny w końcówce dogrywki.

W finale rozgrywanego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich turnieju emocje tak naprawdę rozpoczęły się dopiero po przerwie. W 55. minucie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Calluma Hudsona-Odoi efektownym strzałem głową popisał się Romelu Lukaku i otworzył wynik spotkania.

Wyrównanie padło po rzucie karnym podyktowanym dla Palmeiras za zagranie ręką Thiago Silvy. Do piłki podszedł Raphael Veiga, który pewnym uderzeniem pokonał Edouarda Mendy'ego.

Piłkarze Thomas Tuchela dążyli za wszelką cenę, aby rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść w regulaminowym czasie gry. Ataki jednak nie przyniosły rezultatu i arbiter zarządził dogrywkę, w której wciąż stroną przeważającą była angielska drużyna.

Decydująca dla wyniku spotkania sytuacja miała miejsce w 114. minucie. Obrońca Palmeiras Luan ręką zablokował strzał Cesara Azpilicuety i po interwencji VAR sędzia podyktował jeszcze jeden rzut karny. Brazylijczycy nie mogli pogodzić się z tą decyzją arbitra. Kai Havertz wykorzystał jedenastkę i tym samym, podobnie jak w finale Ligi Mistrzów, zapewnił swemu zespołowi zwycięstwo.

Chelsea pokonała po raz pierwszy w historii klubu sięgnęła po klubowe mistrzostwo świata. W meczu o trzecie miejsce egipskie Al Ahly pokonało saudyjskie aż Al Hilal 4:0.