Robert Lewandowski najgorszy na boisku. Niemieckie media bezlitosne dla Polaka po meczu z Salzburgiem

Data dodania: 17-02-2022 9:00

Bayern Monachium w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów zremisował z Red Bullem Salzburg 1:1. Mistrzowie Niemiec rozegrali bardzo słabe spotkanie, a zdaniem “Kickera” najsłabszy na boisku był Robert Lewandowski.

Przez większość meczu kapitan reprezentacji Polski był niewidoczny. Drugi raz w trwającym sezonie nie oddał też żadnego strzału na bramkę. Również współpraca z kolegami z drużyny nie wyglądała w środę najlepiej. "Lewy" praktycznie nie dostawał żadnych podań od partnerów. Co prawda, Lewandowski miał udział przy golu strzelonym przez Comana, ale niemieckie media nie mają litości dla polskiego napastnika.

“Kicker” wystawił Lewandowskiemu notę 5. (skala 1-6, gdzie 1 oznacza “klasę światową”). Żaden z piłkarzy występujących w tym spotkaniu nie otrzymał niższej oceny.

- Za mało - to przez długi czas po zmianie stron pozostał główny problem Bayernu. Za mało precyzji, za mało gry zespołowej, niedostatecznie przemyślane akcje i kombinacje szans - zaskakująco dużo pozostawiono przypadkowi. W dodatku Lewandowski był tego wieczoru totalną porażką - napisał portal “Sportschau.de”.

Źródło: Kicker

Bayern w 90. minucie uratował remis w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Lewandowski miał udział przy golu