Miedziowi czerwoni ze wstydu po meczu z Zielonymi. Co za wynik w Lubinie! (VIDEO)

Data dodania: 18-03-2022 19:59

Zagłębie Lubin doznało szokującej porażki z Wartą Poznań na inaugurację 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Miedziowi w I połowie w ciągu 14 minut stracili aż 3 gole, jednego po przerwie i polegli aż 0:4 u siebie.

Zagłębie zaczęło drugą część sezonu od dwóch porażek, ale potem było lepiej - dwie wygrane i dwa remisy. Trochę w klubie atmosfera się uspokoiła, ale teraz znowu będzie nerwowo. Trener Piotr Stokowiec po porażce 0:4 z Wartą już cofnął piłkarzom zgodę na kilka dni wolnego.

Trener był wściekły na swoich piłkarzy, że między 19. a 33. minutą dali sobie strzelić trzy gole. - Jestem wściekły po tym meczu. Nie po to w ostatnich trzech spotkaniach zagraliśmy na zero z tyłu i wywieźliśmy z ciężkich terenów punkty, by dzisiaj w ciągu dwunastu minut przegrać mecz - mówił po meczu.

Te gole strzelili Adam Zrelak i Miguel Luis. Pierwszy najpierw wykorzystał fakt, że strzał nie wyszedł Kiełbowi i głową otworzył wynik, a potem znowu głową trafił na 3:0. Jego trafienia przedzieliła bramka Miguela Luisa, który zaskoczył płaskim strzałem z ostrego kąta.

W przerwie Stokowiec próbował cokolwiek ratować. Wpuścił 4 piłkarzy i dało to tylko tyle, że długo wynik ani drgnął. Zagłębie jednak w II połowie straciło koniec końców gola, bo w 82. minucie piłkę do siatki posłał Castaneda.

Warta, która we wcześniejszych 25 meczach zdobyła 22 bramki, a po powrocie do PKO BP Ekstraklasy potrafiła strzelić maksymalnie 3 gole w 90 minut, zaszokowała rozmiarami zwycięstwa. Zieloni prowadzeni przez Dawida Szulczka wyprzedzili Zagłębie w tabeli. Są na 12. pozycji i mają 2 punty więcej niż Miedziowi, będący na 14. lokacie.