Skandal w Bundeslidze. Mecz został przerwany (VIDEO)

Data dodania: 19-03-2022 7:36

Do wielkiego skandalu doszło w piątkowym meczu Bundesligi pomiędzy VfL Bochum i Borussią Moenchengladbach. Spotkanie zostało przerwane po tym, jak jeden z sędziów został trafiony w głowę przedmiotem rzuconym z trybun.

Do skandalicznej sytuacji doszło w 70. minucie. Jeden z kibiców rzucił z trybuny kubek z piwem i trafił sędziego liniowego w głowę. Arbiter przyklęknął, ale po chwili wstał i masując się po głowie odszedł od trybuny.

Skutki trafienia arbitra nie były ogromne. Sędzia nie ucierpiał zbyt mocno, ale sytuacja stała się nerwowa. Piłkarze Bochum podeszli pod trybunę, by uspokoić swoich fanów. Nie mieli za dużej siły przebicia, bo przegrywali w tym spotkaniu 0:2. Co prawda kibice już nie zachowywali się źle, ale mecz i tak nie został wznowiony.

"Mecz nie będzie wznowiony. Możemy tylko oficjalnie przeprosić sędziego liniowego Christian Gittelmanna. To dla nas żenujący i gorzki wieczór. Niezwykle głupie zachowanie" - napisano na koncie twitterowym VfL Bochum.

Gra nie była kontynuowana. Mecz zakończono i wygląda na to, że wszystko skończy się walkowerem dla Borussii, która w ten sposób przeskoczy Bochum w tabeli. Obie ekipy mają kilka punktów przewagi nad strefą spadkową.