Co za powrót, co za gol! Jacek Kiełb złożył się jak kielecki scyzoryk (VIDEO)

Data dodania: 05-04-2022 23:01

Korona Kielce pokonała 2:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała w zaległym meczu 25. kolejki Fortuna I ligi. Kapitalnego gola na wagę zwycięstwa strzelił w doliczonym czasie gry Jacek Kiełb!

34-letni pomocnik na początku sezonu zerwał więzadła krzyżowe. Zdążył zagrać jedynie w 6 spotkaniach ligowych, zanotować dwie asysty i musiał poddać się operacji oraz przejść długą rehabilitację. Na boisko Kiełb wrócił 1 kwietnia, gdy zaliczył kilkadziesiąt sekund przeciwko Sandecji Nowy Sącz.

We wtorek doświadczony piłkarz dostał już więcej czasu na murawie. W meczu zaległym z 25. kolejki z Podbeskidziem Bielsko-Biała wszedł na murawę w 67. minucie przy stanie 1:1 po bramce Dawida Błanika dla Korony z 10. minuty oraz wyrównującym trafieniu Yigita Emre Celtika z 51. minuty,

Remis 1:1 utrzymał się do 94. minuty. Wówczas Kiełb w polu karnym gości zrobił to:

Bramka Kiełba dała Koronie 3 punkty, które są cenne w walce o awans. Kielczanie mają 45 punktów i będą walczyć z Widzewem Łódź i pewnie Arką Gdynia o 2. lokatę, która da wraz z Miedzią Legnica, zdecydowanym liderem, awans do PKO BP Ekstraklasy. Lokaty od 3. do 6. dają tylko rywalizację w barażach o jedno miejsce premiowane awansem.