Robert Lewandowski golem żegna się z Bayernem. Te sceny po meczu mówią wszystko... (VIDEO)

Data dodania: 14-05-2022 18:32

Robert Lewandowski strzelił kolejnego gola dla Bayernu Monachium. Czy ostatniego? Całkiem możliwe. Polski snajper, który w 46 meczach tego sezonu zdobył 50 bramek, latem może zmienić klub - jego transfer do FC Barcelona jest coraz bardziej prawdopodobny. Po sobotnim meczu z VfL Wolfsburg (2:2) w ostatniej kolejce sezonu Lewandowski miał łzy w oczach.

Lewandowski na Volkswagen Arena strzelił gola w 40. minucie. Była to bramka na 2:0 dla Bayernu - prowadzenie gościom dał Josip Stanisic - ale Wilki potrafiły wyrównać i po golach Jonasa Winda z 45. minuty oraz Maxa Kruse z 58. minuty - uniknęły porażki na zakończenie sezonu.

Lewandowski zakończył mistrzowski sezon Bayernu z 35 golami w 34 meczach i został królem strzelców Bundesligi. Dla Polaka to 7. tytuł dla najlepszego snajpera ligi niemieckiej w karierze.

Robert Lewandowski przez lata zagrał w Bayernie 374 razy i strzelił 344 gole oraz zanotował 72 asysty, a w całej Bundeslidze - także w barwach Borussii Dortmund - zagrał 383 spotkania, zdobył 312 bramek i miał 75 asyst. Całkiem możliwe, że tych statystyk już nie poprawi, bo latem ma odejść. Już oficjalnie wiadomo, że nie przedłuży wygasającego latem 2023 roku kontraktu i chce transferu, a o jego pozyskanie mocno zabiega FC Barcelona.

Po spotkaniu z VfL Wolfsburg kamery uchwyciły Roberta Lewandowskiego, który wyraźnie żegnał się z fanami Bayernu. Nie ukrywał wzruszenia i wyglądał zdecydowanie na pogodzonego, że to już koniec. Niedługo będzie idolem na Camp Nou?