Górnik Zabrze przegrywał ze spadkowiczem do 85. minuty, ale zwyciężył! Podolski w roli głównej

Data dodania: 15-05-2022 18:15

Górnik Zabrze przegrywał z Górnikiem Łęczna do 85. minuty 1:2, ale w samej końcówce zdobył trzy bramki i odniósł efektowne zwycięstwo. Na trybunach zasiadło ponad 14 tysięcy kibiców.

0:1 5. min - Alasana Manneh przed własnym polem karnym w prosty sposób stracił piłkę na rzecz Przemysława Banaszaka, który wbiegł w pole karne, po czym uderzył przy bliższym słupku. Daniel Bielica miał piłkę na rękawicach, ale nie zdołał sparować mocnego strzału.

0:2 52. min - Przemysław Banaszak idealnie ruszył w pole karne do prostopadłego podania Jasona Lokilo, po czym huknął nie do obrony w stronę dalszego (lewego) górnego rogu.

1:2 66. min - Po dośrodkowaniu z lewej strony piłkę na dalszym słupku przejął Robet Dadok, który po "nawinięciu" rywala uderzył płasko w stronę dalszego rogu. Piłka odbiła się od słupka, prześlizgnęła się po linii bramkowej i wpadła do siatki tuż za drugim słupkiem. Maciej Gostomski był bezradny.

2:2 86. min - Dobre dośrodkowanie z prawego narożnika w pole karne do niepilnowanego Lukasa Podolskiego, który uderza wolejem - po koźle - w prawy górny róg bramki.

3:2 89. min - Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego Lukas Podolski zacentrował w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Krzysztof Kubica! Ten uderzeniem głową skierował piłkę do siatki.

4:2 90. min+6 - W poprzedniej akcji Higinio Marin... zgubił but, ale szybko go włożył i zdołał wpisać się na listę strzelców! Przejął piłkę na 25. metrze, po czym urwał się rywalowi i płaskim uderzeniem - od lewego słupka - ustalił wynik spotkania.

Górnik Zabrze - Górnik Łęczna 4:2 (0:1)
0:1 - Przemysław Banaszak 5'
0:2 - Przemysław Banaszak 52'
1:2 - Robert Dadok 66'
2:2 - Lukas Podolski 86'
3:2 - Krzysztof Kubica 89'
4:2 - Higinio Marin 90+6'

Składy:

Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Przemysław Wiśniewski, Rafał Janicki, Erik Janza - Robert Dadok, Krzysztof Kubica, Alasana Manneh (46' Jean Mvondo), Mateusz Cholewiak (70' Jakub Szymański) - Lukas Podolski (90+4' Adrian Dziedzic), Bartosz Nowak (46' Dani Pacheco) - Piotr Krawczyk (46' Higinio Marin).

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Jonathan de Amo, Bartosz Rymaniak, Kryspin Szcześniak - Ruben Lobato (60' Leandro), Łukasz Szramowski (60' Szymon Drewniak), Alex Serrano, Serhij Krykun - Jason Lokilo (87' Michał Król), Bartłomiej Kalinkowski (60' Marcel Wędrychowski) - Przemysław Banaszak (77' Michał Goliński).

Żółte kartki: Lukas Podolski, Erik Janza, Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze) oraz Alex Serrano, Łukasz Szramowski, Jason Lokilo (Górnik Łęczna).