Patryk Klimala pokonał Gabriela Sloninę. Gol Polaka w 90. minucie dał cenny punkt (VIDEO)

Data dodania: 19-05-2022 9:08

Patryk Klimala strzelił gola w doliczonym czasie gry i uratował New York Red Bulls remis 3:3 z Chicago Fire w meczu Major League Soccer. Polski napastnik pokonał powołanego do reprezentacji Polski na czerwcowe mecze Gabriela Sloninę.

Slonina zaczął mecz w bramce Strażaków i zagrał pełne 90 minut. Klimala na murawie zameldował się w 54. minucie przy wyniku 2:1 dla gości. Kilka chwil później zrobiło się 2:2, a sporo działo się też w końcówce. W 89. minucie bramkę dla Fire zdobył bowiem Xherdan Shaqiri, a po kilku chwilach wyrównał Klimala.

Dla byłego zawodnika Jagiellonii Białystok i Celtiku Glasgow to 4. gol w sezonie 2022 MLS.

Poza Klimalą i Sloniną na murawie pojawili się także  Kacper Przybyłko, który wszedł na boisko w 71. minucie za Jhona Durana. U gospodarzy zagrał Luquinhas (dawniej Legia Warszawa), który wszedł w 54. minucie za Dru Yearwooda, a u gości Boris Sekulić (dawniej Górnik Zabrze) wszedł w przerwie za Jhona Espinozę.

New York Red Bulls zajmują 5. miejsce w tabeli konferencji wschodniej z dorobkiem 20 punktów w 12 meczach, a Chicago jest w tej samej konferencji na 14. miejscu z dorobkiem 11 punktów w 12 meczach.