Druga porażka Polski w mistrzostwach Europy. Biało-Czerwoni byli jednak blisko sprawienia wielkiej sensacji

Data dodania: 19-05-2022 20:03

Reprezentacja Polski U-17 przegrała drugi mecz w finałach mistrzostw Europy. Po klęsce 1:6 z Francją Biało-Czerwoni postawili się Holandii, ale jedna koniec końców musieli uznać wyższość jednego z kandydatów do medalu podczas turnieju.

Polacy do przerwy remisowali z młodymi Holendrami, lecz po zmianie stron stracili gola z rzutu karnego po uderzeniu Deana Huijsena z 51. minuty. Do wyrównania doprowadził w 88. minuty junior Interu Mediolan Tommaso Guercio, lecz 2 minuty później zwycięstwo 2:1 Holandii dał Yoram Boerhout. Holendrzy drugą bramkę zdobyli niestety po fatalnej stracie bohatera Polski sprzed kilku chwil - Guercio oddał piłkę rywalom i Boerhout wykorzystał sytuację sam na sam.

Biało-Czerwoni po dwóch meczach ma zero punktów i straciła szanse na awans do ćwierćfinału. W ostatnim meczu podopieczni Dariusza Gęsiora zmierzą się z Bułgarią, która w pierwszym meczu poległa 1:3 z Holandią.

Polacy zagrali w składzie: 1. Jakub Murawski - 14. Tommaso Guercio, 16. Miłosz Kurzydłowski, 5. Konrad Magnuszewski, 23. Mikołaj Tudruj, 3. Jakub Lewicki (72. 20. Kacper Terlecki) - 9. Kacper Śmiglewski (46. 8. Marcel Kalemba), 2. Jakub Staniszewski (85. 19. Szymon Doba), 6. Dawid Drachal (85. 18. Mateusz Wójcik), 7. Dawid Tkacz (66. 11. Kacper Masiak) - 10. Oliwier Sławiński.