Reprezentacja Polski prowadziła po ładnym golu, ale ME kończy z jednym punktem (VIDEO)

Data dodania: 22-05-2022 21:12

Reprezentacja Polski U-17 remisem z Bułgarią zakończyła swój udział w finałach mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni byli nawet blisko zwycięstwa, lecz stracili gol w końcówce. Remis dał ekipie Dariusza Gęsiora 3. miejsce w grupie. Polska już wcześniej straciła szanse na awans do ćwierćfinału.

Polacy z Bułgarią wyszli na prowadzenie w 47. minucie po bramce Oliwiera Sławińskiego. Gracz Zagłębia Lubin świetnie uderzył tuż po przerwie, trafiając idealnie po tym, jak sprytnie wypracował sobie dobrą pozycję.

Bułgarzy wyrównali w 83. minucie. Jakuba Murawskiego pokonał Stefan Tajkow.

Polacy zagrali z Bułgarią w składzie: Polska: Jakub Murawski - Tommaso Guercio, Patryk Rychlik, Konrad Magnuszewski, Mikołaj Tudruj, Kacper Terlecki (58. Jakub Lewicki) - Kacper Masiak (58. Kacper Śmiglewski; 76. Szymon Doba), Jakub Staniszewski, 8. Marcel Kalemba (46. Dawid Tkacz), Dawid Drachal (86. Mateusz Wójcik) - Oliwier Sławiński.

Polacy w grupie zajęli 3. miejsce. Zdobyli tak jak Bułgaria jeden punkt, ale mieli minimalnie lepszy bilans bramkowy - 3:9 przy 2:8 rywali. Grupę z kompletem 9 oczek wygrała Holandia, a druga była Francja z 6 punktami. Holendrzy w ćwierćfinale zagrają z Włochami, a Francuzi z Niemcami.