Po takim meczu nikt w Bayernie nie zatęskni za Lewandowskim. Pogrom Die Roten, pudło Muellera i kompromitacja Neuera (VIDEO)

Data dodania: 05-08-2022 22:40

Bayern Monachium festiwalem strzeleckim odpowiedział na... sprzedaż Roberta Lewandowskiego. Die Roten na inaugurację sezonu w Bundeslidze rozjechali triumfatora Ligi Europy Eintracht Frankfurt na wyjeździe. Oprócz 6 goli gości, w tym debiutanckiego trafienia Sadio Mane i bramki Joshuy Kimmicha w kłębach dymu, kibice zobaczyli spektakularne pudło Thomasa Muellera i kompromitację Manuela Neuera.

Bayern nie kalkulował. Od pierwszego gwizdka zepchnął gospodarzy do obrony i szturmował ich bramkę na Deutsche Bank Park. Te ataki przyniosły efekt już w 5. minucie, chociaż akurat bramka padła w niecodzienny sposób, bo Joshua Kimmich uderzył sprytnie z rzutu wolnego i zaskoczył bramkarza, który mógł mieć utrudnioną widoczność przez kłęby dymu.

Po 6 kolejnych minutach zrobiło się 2:0, a na listę strzelców wpisał się Benjamin Pavard. Francuz dopadł do piłki po rzucie rożnym i wpakował ją do siatki.

Eintracht mógł i powinien odpowiedzieć ekspresowo, lecz piłka po uderzeniu Tuty trafiła w poprzeczkę bramki Bayernu. Gospodarze zmarnowali szansę, a goście strzelali dalej. W 29. minucie debiutanckie trafienie w Bundeslidze zapisał na swoje konto sprowadzony niedawno z Liverpool FC Sadio Mane. Senegalczyk trafił głową po przytomnym zagraniu od Serge Gnabry'ego.

Potem na 4:0 w 35. minucie podwyższył Jamal Musiala, a w 43. minucie wynik do przerwy na 5:0 ustalił Gnabry.

Po zmianie stron mistrzowie Niemiec zwolnili. W 63. minucie fatalnie zachował się Manuel Neuer. Doświadczony bramkarz zaczął dryblować, wdał się w walkę z Kolo Muanim i stracił piłkę przed polem karnym, a po chwili wyciągał futbolówkę z siatki. Bayern odpowiedział na tego gola w 84. minucie po bramce Musialy, który wykorzystał jedną z kilku okazji gości.

Swojego gola na konto w 1. kolejce nie zapisał Thomas Mueller. Skończył mecz z dwiema asystami i kompromitującym pudłem. W 23. minucie doświadczony piłkarz nie dostał może znakomitego podania od Gnabry'ego, ale miał przed sobą pustą bramkę i powinien wpakować piłkę do siatki.

Po takim meczu nikt o Lewandowskim nie wspomina, ale pewnie jeszcze w tym sezonie kilka razy tęsknota za polskim snajperem się pojawi.