Nie tak wyobrażał sobie początek sezonu Łukasz Fabiański. Pech polskiego bramkarza w starciu z Haalandem (VIDEO)

Data dodania: 07-08-2022 19:22

Pechowo zaczął się sezon 2022-2023 w Premier League dla Łukasza Fabiańskiego. Polski bramkarz West Ham United z powodu kontuzji po starciu z Erlingiem Haalandem musiał opuścić murawę.

Fabiański wygrał rywalizację z Alphonse Areolą i stanął między słupkami bramki WHU w meczu z mistrzem Anglii. Polski doświadczony golkiper nie wytrwał do końcowego gwizdka. Szybko musiał opuścić boisko.

Fabiański w 22. minucie wyszedł do górnej piłki i wypiąstkował ją po dośrodkowaniu Kevina De Bruyne'a. Miał jednak pecha, bo do podania ruszył też Haaland i bramkarz z napastnikiem zderzyli się. Dla Polaka starcie skończyło się kontuzją. Golkiper próbował jeszcze kontynuować grę, ale po kilku chwilach się poddał i Młoty musiały dokonać zmiany w bramce.

Jeszcze w I połowie Areola, który zastąpił Fabiańskiego, sfaulował w polu karnym Haalanda, a Norweg sam wymierzył sprawiedliwość z 11 metrów i zdobył swoją pierwszą bramkę w Premier League. W II odsłonie Haaland sprowadzony latem z Borussii Dortmund trafił jeszcze z podanie De Bruyne'a i skończyło się wynikiem 2:0 dla Manchesteru City na inaugurację.