Robert Lewandowski już błyszczy w FC Barcelona. Gol, dwie asysty, słupek... (VIDEO)

Data dodania: 07-08-2022 21:01

Robert Lewandowski strzelił gola i zanotował dwie asysty w niedzielnym meczu FC Barcelona z UNAM Pumas o Puchar Gampera.

Barcelona świetnie zaczęła spotkanie z rywalem z Meksyku. Już w 3. minucie Robert Lewandowski strzelił swojego pierwszego gola w barwach Dumy Katalonii. Polski napastnik zachował się kapitalnie i z wielkim spokojem umieścił piłkę w siatce.

120 sekund później było 2:0. Tym razem Lewandowski asystował, a piłkę do bramki skierował Pedri. W 10. minucie na 3:0 podwyższył Dembele z podania Raphinhy, a w 19. minucie znowu przypomniał o sobie duet Lewandowski - Pedri. W konfiguracji znanej z bramki na 2:0, czyli Polak asystował, a młody Hiszpan zdobył bramkę.

W 25. minucie Lewandowski mógł mieć drugiego gola na koncie. Uprzedził bramkarza po zagraniu Dembele, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

W II połowie Barcelona zadała dwa kolejne ciosy i wygrała ostatecznie 6:0. W 49. minucie trafił Aubameyang, a w 84. minucie Frenkie de Jong. Robert Lewandowski zagrał do 60. minuty.

Puchar Gamepera to coroczny przedsezonowy mecz, którego gospodarzem jest FC Barcelona. Nazwa pucharu jest hołdem dla założyciela, byłego zawodnika i prezydenta klubu, Joana Gampera. Duma Katalonii zdobył trofeum 44 razy, przegrywając tylko 6-krotnie.