Ustawienia Twojej prywatności

Strona korzysta z plików Cookies, aby zapewnić Ci maksymalny komfort korzystania z serwisu oraz jego usług oraz dostosować treści do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.

Wywalczył sobie miejsce w składzie i jest ważną postacią Zagłębia. Podpisał nowy kontrakt

Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 08-08-2022 15:44
Wywalczył sobie miejsce w składzie i jest ważną postacią Zagłębia. Podpisał nowy kontrakt

19-letni Kacper Bieszczad, który od wiosny jest podstawowym bramkarzem Zagłębia Lubin, przedłużył kontrakt z Miedziowymi. 

Bieszczada po raz pierwszy na boiskach Ekstraklasy była okazja zobaczyć 10 lipca 2020 roku w meczu z Wisłą Płock. Od tamtej pory Bieszczad zagrał 15 innych spotkań w lidze, z czego 14 w 2022 roku. W obecnym sezonie wystąpił we wszystkich czterech meczach PKO BP Ekstraklasy i zanotował dwa czyste konto. 

Do tej pory 19-latek miał umowę do połowy 2023 roku. Teraz jego kontrakt jest dłuższy o rok. 

Bieszczad to wychowanek Karpat Krosno, ale jeszcze jako junior trafił do Zagłębia. Sezon 2020-2021 spędził w I-ligowym Chrobrym Głogów.

- Bardzo się cieszymy, że kolejny zawodnik Akademii KGHM Zagłębia wywalczył sobie miejsce w pierwszej drużynie. Kacper Bieszczad to młody, utalentowany i pracowity bramkarz, który jest ważnym punktem zespołu Piotra Stokowca. Przedłużenie kontraktu jest realizacją założeń, które w klubie przyjęliśmy, stawiając na naszą młodzież. Kacper, życzymy Ci powodzenia i wielu sukcesów w barwach KGHM Zagłębia Lubin! – stwierdził Prezes Zarządu Zagłębia Lubin Michał Kielan.

- Podpisanie kontraktu z Kacprem Bieszczadem wpisuje się w politykę naszego Klubu. Kacper w ostatnim czasie jest jednym z ważniejszych piłkarzy, więc bardzo cieszę się, że doszło do podpisania umowy. Wszystkie strony są świadome celu jaki nam przyświeca zarówno w rozwoju zawodnika jak i naszego Klubu. Kacper, myślę, że będziesz zachowywał dużo czystych kont i życzymy Ci powodzenia! – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Bieszczad to pomysłodawca to akcji polegającej na wpłacaniu na cel charytatywny 1000 zł po każdym czystym koncie zachowanym w lidze. Do akcji włączył się m.in. Kacper Tobiasz z Legii Warszawa.

Futbol.pl

TAGI

Inne artykuły