Real Madryt z Superpucharem Europy. Karim Benzema przeskoczył inną legendę Królewskich

Data dodania: 10-08-2022 22:47

Real Madryt po raz 5. zdobył Superpuchar Europy i wyrównał rekord AC Milan oraz FC Barcelona. Królewscy na Stadionie Olimpijskim ograli triumfatora Ligi Europy, czyli Eintracht Frankfurt.

Początek meczu należał do Niemców. Eintracht zaczął ligowy sezon od domowego 1:6 z Bayernem Monachium, więc mogłaby zachodzić obawy, że trudno będzie ograć Real.

Tymczasem to Eintracht stworzył sobie pierwszy dobre okazje. W 14. minucie w sytuacji sam na sam z Thibautem Courtoisem znalazł się Kamada, ale nie pokonał Belga. W odpowiedzi uderzał Vinicius, a Tuta wybił piłkę z linii bramkowej. W 24. minucie Courtois zatrzymał uderzenie Knauffa. 13 minut później Trapp nie dał się pokonać Viniciusowi.

Eintracht nie prezentował się źle i mógł mieć nadzieje na sukces, ale w 37. minucie, chwilę po okazji Vinicusa, piłka wpadła do siatki Niemców. Po dograniu Casemiro z bliska trafił David Alaba. Real objął prowadzenie i się rozkręcił. Blisko słupka strzelił w 41. minucie Benzema, a w 42. minucie Trapp zatrzymał Casemiro.

Po przerwie Real szukał podwyższenia wyniku. Dobrze bronił Trapp, który w 55. minucie zatrzymał uderzenie Viniciusa Juniora. W 61. minucie próbował znowu z dystansu Casemiro i trafił w poprzeczkę. A w 65. minucie było 2:0. Vinicius Junior wpadł w pole karne, dograł do Benzemy i Trapp został pokonany.

Karim Benzema strzelił swojego 324. gola w Realu. Tym samym wyprzedził o jedno trafienie Raul Gonzaleza. Do Cristiano Ronaldo brakuje mu jednak ponad 100. Portugalczyk zdobył w Los Blancos aż 450 bramek.

Więcej goli już nie padło. Real wygrał w Helsinkach 2:0 i zapisał w tym sezonie pierwsze trofeum na swoim koncie. To dobry prognostyk?