Raków z wielkim krokiem w kierunku fazy grupowej. Wicemistrzowie Polski lepsi od giganta z Czech

Data dodania: 18-08-2022 20:25

Raków Częstochowa wygrał 2:1 ze Slavią Praga w 1. meczu IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Wicemistrzowie Polski zwycięstwo zawdzięczają bramkom Iviego Lopeza i Frana Tudora. Rywalom pomógł Kacper Trelowski, który przy bramce na 1:1 popełnił spory błąd.

Wicemistrzowie Polski zmierzyli się u siebie z wicemistrzem Czech i pokazali wielką klasę. Wygrali 2:1 i zrobili spory krok w kierunku awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Czy powtórzą ubiegłoroczny wyczyn Legii Warszawa i też wyeliminują Slavię? Przed ekipą Marka Papszuna jeszcze rewanż.

Raków objął prowadzenie w 29. minucie. Wcześniej swoje szanse miała Slavia. Z dystansu groźnie uderzył Usor, a później piłkę z linii bramkowej wybił Arsenić.

Czesi nie strzelili gola, a Ivi Lopez znowu pokazał klasę. Tuż przed upływem pół godziny wpakował piłkę do siatki w taki sposób.

W drugiej połowie Ivi Lopez nadal błyszczał i w 55. minucie był bliski zdobycia bramki na 2:0. Po strzale Hiszpana wykazał się świetną interwencją Mandous.

Bramkarz Slavii pokazał klasę, a chwilę później błąd popełnił golkiper Rakowa Kacper Trelowski. Tomas Holes tak dośrodkował, że wyszedł mu strzał, którym... przelobował niezbyt dobrze jednak ustawionego Trelowskiego.

Na szczęście Raków odpowiedział błyskawicznie. Już kilkanaście sekund później Fran Tudor dostał piłkę i w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał futbolówkę do siatki.

Potem Raków miał jeszcze swoje okazje, ale nie umiał podwyższyć prowadzenia. Wygrał ostatecznie 2:1 i przed rewanżem w Pradze (czwartek, 25.08, godz. 19:00) ma skromną zaliczkę.