Lewandowski robi swoje w LaLiga. W barwach Borussii i Bayernu nie dał rady temu rywalowi, teraz się udało (VIDEO)

Data dodania: 03-09-2022 21:41

Robert Lewandowski wyszedł w pierwszym składzie FC Barcelona na wyjazdowy mecz z Sevilla FC w 5. kolejce LaLiga i... już ma klub z Andaluzji na rozkładzie. W 6. w karierze spotkaniu przeciwko temu rywalowi w końcu strzelił gola. A próbował wcześniej w dwóch klubach.

Lewandowski zaczął sezon od braku bramki w meczu z Rayo Vallecano (0:0), ale potem maszyna już ruszyła. Dwa gole z Realem Sociedad San Sebastian i dwa gole z Realem Valladolid. A teraz bramka z Sevilla FC.

Na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán polski napastnik pokonał Bono w 36. minucie, trafiając na 2:0. Lewy dostał podanie od Kounde i podwyższył prowadzenie Dumy Katalonii. "Lewy" przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową i uderzył tak, jak chciał.

Kwadrans wcześniej na 1:0 trafił Raphinha, który wbił piłkę do siatki po tym, jak obrońca wybił futbolówkę z linii bramkowej po uderzeniu Lewandowskiego.

Lewandowski ma na koncie 5 goli w LaLiga i jest wraz z Iago Aspasem z Celty Vigo liderem klasyfikacji strzelców. Co ciekawe Hiszpan trafiał we wszystkich czterech meczach tego sezonu ligowego.

Barcelona ostatecznie wygrała 3:0. Wynik ustalił w 50. minucie Eric Garcia, a drugą asystę zanotował Kounde. Barca po 4 kolejkach ma 10 punktów i jest w tabeli tylko za Realem, który ma komplet oczek.