Polski pomocnik z asystą w Lidze Europy. Był najlepszy na murawie w starciu z AS Roma

Data dodania: 08-09-2022 21:45

Łudogorec Razgrad wygrał w 1. kolejce Ligi Europy z AS Roma. Bułgarzy pokonali ekipę Jose Mourinho 2:1, a do zwycięstwa gospodarzy mocno przyczynił się Jakub Piotrowski, który zanotował asystę.

Od pierwszego gwizdku na murawie można było oglądać dwóch Polaków. W Łudogorcu grał Jakub Piotrowski, a w Romie w wyjściowym składzie pojawił się Nicola Zalewski. Do przerwy gole na Huvepharma Arena nie padły, chociaż bliscy szczęścia byli Lorenzo Pellegrini i Gianluca Mancini. Po strzale tego drugiego piłka trafiła w poprzeczkę.

Po zmianie stron bramkarza AS Roma w 59. minucie poważnie zatrudnił Piotrowski, ale Mile Svilar nie dał się pokonać. Piłka do jego bramki wpadła za to 13 minut później. Wówczas Polak zagrał do Cauly'ego Oliveiry, a ten pokonał golkipera Romy.

Włosi odpowiedzieli w 86. minucie. Do remisu 1:1 doprowadził wprowadzony w 67. minucie Eldor Schomurodow. Ten wynik zdążył się jeszcze zmienić na korzyść Łudogorca. W 88. minucie Nonato dał gospodarzom sensacyjne zwycięstwo.

Piotrowski i Zalewski zagrali po 90 minut. Pierwszy zaliczył bardzo dobry występ i jest nawet wybierany Man of the match.