Robert Lewandowski oszczędzany, ale wszedł z ławki i zrobił swoje. Kolejny gol Polaka dla FC Barcelona (VIDEO)

Data dodania: 10-09-2022 20:05

Robert Lewandowski zaczął mecz z Cadiz na wyjeździe na ławce rezerwowych, a szansę w pierwszym składzie dostał Memphis Depay. Barcelona się męczyła, ale gdy polski napastnik wchodził na boisko, już prowadziła. Kilka minut później Lewy zdobył kolejną bramkę w LaLiga.

Lewandowski po raz 6. zagrał w oficjalnym meczu w FC Barcelona i po raz 5. trafił do siatki. Bramki nie zdobył tylko w 1. kolejce LaLiga z Rayo Vallecano (0:0).

W sobotnim starciu z Cadiz na wyjeździe Lewandowski i kilku innych liderów - Pedri i Dembele - zasiadł na ławce, bo trener Xavi Hernandez uznał, że on i koledzy muszą odpocząć, skoro w tygodniu grali z Viktorią Pilzno, a już we wtorek przyjdzie się Dumie Katalonii mierzyć z Bayernem Monachium.

Barcelona pozbawiona ważnych ogniw męczyła się na Estadio Nuevo Mirandilla, ale w 55. minucie udało się jej objąć prowadzenie po strzale Frenkiego de Jonga. 2 minuty później na murawie zameldowali się Dembele, Lewandowski i Pedri.

Ta zmiana szybko przyniosła efekt. W 65. minucie Lewandowski zdobył swoją 6. bramkę w 4. meczu w LaLiga.

W 82. minucie mecz przerwano. Na trybunach rozpoczęła się walka o życie jednego z kibiców, który zasłabł i był reanimowany.