Lewandowski i Pedri zmarnowali świetne okazje. Bayern srogo ukarał za to FC Barcelona (VIDEO)

Data dodania: 13-09-2022 22:43

Do przerwy FC Barcelona była nawet groźniejsza i kibice Dumy Katalonii mogli tylko żałować, że dwie dobre okazje na świetnie znanym sobie stadionie zmarnował Robert Lewandowski. Po zmianie stron Bayern Monachium szybko wybił Polakowi i jego nowej bandzie marzenia o zwycięstwie, a nawet remisie.

Lewandowski na pewno marzył o wspaniałym powrocie - wspaniałym dla siebie - na Allianz Arena. Początki były miłe, bo kibice powitali Polaka ogromnymi oklaskami, które przykryły pojedyncze gwizdy. Pojawiały się też skierowane do Lewego podziękowania na kartkach, transparentach...

Uprzejmości skończyły się wraz z pierwszym gwizdkiem. Kibice liczyli na swoich pupili i... trzymali kciuki, by Robert Lewandowski nie trafiał. I Polak nie trafiał, o czym piszemy TUTAJ.

Barcelona w I połowie na pewno miała lepsze sytuacje, bo poza szansami Lewego świetną okazję miał w 8. minucie Pedri, ale zatrzymał go Neuer. Mogła mieć też rzut karny, lecz sędzia nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki w tej sytuacji.

Po zmianie stron Bayern wyszedł zupełnie odmieniony, a Barcelona nie umiała na to zareagować. W 50. minucie świetnie ter Stegen sparował na rzut rożny strzał Leona Goretzki, ale po kornerze musiał już sięgnąć do siatki, bo niepilnowany Lucas Hernandez głową trafił na 1:0. 4 minuty później  po kapitalnej akcji podwyższył Leroy Sane.

Potem Bayern już kontrolował sytuację, a Barca oklapła. Mogła jeszcze wrócić do gry w 63. minucie, gdy Lewandowski świetnie dograł do Pedriego, lecz ten przegrał pojedynek z Neuerem. Die Roten ostatecznie spokojnie wygrali 2:0.

W tabeli grupy B Ligi Mistrzów Bayern ma 6 punktów i teraz czekają go dwa mecze z Viktorią Pilzno (3. kolejka już 4-5 października). Barcelona przed rywalizacją z Interem ma tak samo jak Włosi  3 oczka. Stawkę zamykają Czesi z dwoma porażkami na koncie.