Fede Valverde znowu pociągnął Real do zwycięstwa. Królewscy mieli kłopoty bez Benzemy (VIDEO)

Data dodania: 14-09-2022 22:48

Fede Valverde dał w weekend sygnał do marszu po zwycięstwo 4:1 z RCD Mallorca w LaLiga - strzelił w końcówce I połowy pięknego gola na 1:1 - a w środę jego gol był kluczowy w wygranym 2:0 spotkaniu 2. kolejki Ligi Mistrzów z RB Lipsk.

Real bardzo długo nie był w stanie strzelić gola, grając bez kontuzjowanego Karima Benzemy. Carlo Ancelotti w ataku postawił na trio Valverde, Rodrygo i Vinicius Junior, a gdy nie szło, to zdjął Camavingę i wpuścić bardziej ofensywnie zorientowanego Asensio. To do 81. minuty była jedyna roszada. Cierpliwość Włochom się opłaciła.

W 80. minucie Fede Valverde dał Realowi prowadzenie i Red Bull Lipsk musiał się otworzyć. W doliczonym czasie gry Niemców dobił Asensio.

Real po dwóch kolejkach ma 6 punktów i wyprzedza o 2 oczka Szachtar Donieck. 1 punkt ma Celtic, a 0 RB Lipsk. Teraz czas na dwumecze Real - Szachtar i Celtic - RB Lipsk.