Kompromitacja Bayernu. Polski bramkarz zatrzymał mistrzów Niemiec, a w ostatniej akcji dokonał cudu (VIDEO)

Data dodania: 17-09-2022 20:26

Bayern Monachium w sobotę nieoczekiwanie przegrał z Augsburgiem 0:1. Ekipa Juliana Nagelsmanna został zatrzymana przez kapitalnie spisującego się w bramce golkipera gości Rafała Gikiewicza.

Już w 13. minucie świetną okazję do zdobycia bramki miał Sadio Mane, jednak jego strzał zatrzymał Rafał Gikiewicz. Zaledwie cztery minuty później ekipa mistrza Niemiec kolejny raz stworzyła zagrożenie pod bramką Augsburga, ale ponownie w bramce świetnie zachował się Polak, broniąc strzał Leroya Sane.

Gospodarze nie zamierzali się tylko bronić. Z czasem zaczęli mocniej naciskać na piłkarzy Bayernu i dochodzili do pierwszych okazji. Najlepszą z nich mieli w 20. minucie, ale Manuel Neuer nie pozwolił, aby piłka wpadła do siatki i obronił dwa groźne uderzenia.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Częściej przy piłce utrzymywali się goście, ale nie przynosiło to oczekiwanych rezultatów. Ku zaskoczeniu to Augsburg wyszedł na prowadzenie. W 59. minucie piłkę do siatki skierował Mergim Berisha. Bayern od razu rzucił się do odrabiania strat.

Goście nie byli w stanie pokonać Rafała Gikiewicza, który w drugiej połowie kilkukrotnie świetnymi interwencjami obronił swoją drużynę przed utratą bramki. Frustracja zawodników Bayernu sprawiła, że do ataku pobiegł nawet Manuel Neuer. Niemiecki golkiper miał nawet szansę doprowadzić do remisu, ale po jego strzale perfekcyjnie zachował się Gikiewicz. Polak wykazał się kapitalnym refleksem i znów uratował swój zespół. Ostatecznie wynik do końca meczu się już nie zmienił i Augsburg pokonał Bayern Monachium 1:0.

Źródło: Sport