Polacy już o punkt od awansu. Napastnik Zagłębia Lubin wszedł z ławki i dał zwycięstwo Biało-Czerwonym

Data dodania: 24-09-2022 19:08

Reprezentacja Polski z kompletem punktów otwiera tabelę grupy 5 pierwszej rundy eliminacji mistrzostw Europy U-19. Biało-Czerwoni po ograniu 2:0 Bośni i Hercegowiny pokonali w takim samym stosunku także Estonię. W ostatnim spotkaniu walczący o awans do kolejnego etapu ekipa Marcina Brosza zagra z Włochami i do wygrania grupy wystarczy jej remis.

Polacy ograli Estonię, która wcześniej pokonała Włochów, 2:0 po bramkach zdobytych przez Tomasza Pieńkę. Wprowadzony od początku II połowy napastnik Zagłębia Lubin trafił do siatki w 65. minucie z karnego i w 68. minucie.

Marcin Brosz wystawił na mecz z Estonią następujący skład: 1. Oliwier Zych - 16. Wiktor Matyjewicz, 6. Szymon Michalski, 3. Igor Drapiński - 7. Dawid Bugaj (79. 2. Jakub Kolan), 8. Antoni Kozubal, 15. Mateusz Kowalczyk (46. 10. Kacper Urbański), 14. Maximilian Oyedele, 23. Miłosz Brzozowski (88. 19. Miłosz Kurowski) - 11. Jakub Antczak (46. 9. George Chmiel), 18. Szczepan Mucha (46. 21. Tomasz Pieńko).

Przed Biało-Czerwonymi teraz mecz z Włochami, który tak jak Estonia mają 3 punkty. Spotkanie w Gdyni zaplanowano na wtorek na godz. 14:00.

Awans do II rundy eliminacji wywalczą po dwie najlepsze drużyny z 13 grup oraz najlepszy zespół spośród tych, które zajmą trzecie lokaty (licząc bilans tylko przeciwko dwóm czołowym zespołom). Kolejny etap zostanie rrozegrany wiosną 2023 roku. 28 drużyn zostanie podzielonych na 7 grup po 4 zespoły. Z tego grona na finały na Maltę (3-16.07.2023) pojadą zwycięzcy grup.