Cierpienie z murem w bramce i magic touch Lewandowskiego. "Świdrem" wyrwaliśmy utrzymanie w elicie

Data dodania: 25-09-2022 22:02
Cierpienie z murem w bramce i magic touch Lewandowskiego.

Wojciech Szczęsny bohaterem największym. Ciut mniejszymi, Robert Lewandowski i Karol Świderski. Reprezentacja Polski miała momenty cierpienia w Cardiff, ale tlen podawał jej Szczęsny, a Lewandowski ze Świderskim zapewnili bardzo głęboki oddech. Wygrana 1:0 pozwoliła utrzymać się w Dywizji A Ligi Narodów i tchnęła trochę optymizmu, aczkolwiek na mundialu w Katarze trudno oczekiwać wielkich rzeczy.

Walijczycy wiedzieli przed meczem, że muszą ograć Polskę, by utrzymać się w Dywizji A. Czerwone Smoki rzuciły się na Polaków i prowadzone przez Garethe'a Bale'a próbowały szybko spalić marzenia Biało-Czerwonych o korzystnym wyniku.

Gospodarze w I połowie nic nie wskórali. Grali na pewno lepiej niż Polacy i mieli więcej okazji do strzelania gola, ale bardzo pewny w bramce był Wojciech Szczęsny. Dobrze ustawiony, dobrze wychodzący, tak jak w doliczonym czasie gry o ułamek sekundy szybszy niż Bale. Z drugiej strony Hennessey tak przyjmował piłkę w 39. minucie, że uciekła mu prawie za linię w bramce i byłaby kuriozalna bramka.

Hennessey nie pomógł, więc Polacy strzelili gola sami. W 57. minucie zagrali kapitalną akcję, nie dając Walijczykom dotknąć piłki, Kiwior podał do Lewandowskiego, a ten świetnie wypuścił Świderskiego, który trafił na 1:0. "Magic touch" Lewandowskiego był kapitalny, a cała akcja zasługiwała na brawa.

W tym momencie Walijczycy potrzebowali dwóch goli do zwycięstwa i utrzymania. Czas płynął, gospodarze nacierali, Polacy czuli się chwilami jak w Częstochowie, broniąc się całym zespołem, ale wynik się już nie zmienił. Biało-Czerwoni z kapitalnym Szczęsnym w bramce wybronili 1:0 i utrzymali się w Dywizji A Ligi Narodów.