Piotr Zieliński zdobył gola w Lidze Mistrzów. Napoli rozgromiło rywala na wyjeździe (VIDEO)

Data dodania: 04-10-2022 22:45

Piotr Zieliński strzelił gola w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów z Ajaksem Amsterdam. Jego Napoli wygrało w Holandii aż 6:1!

To był popis włoskiego zespołu na Johan Cruijff ArenA. Co prawda Ajax w 9. minucie objęł prowadzenie po strzale Mohammeda Kudusa, ale potem na boisku rządzili Włosi. I to na całego.

W I połowie ekipa Luciano Spallettiego zdobyła trzy bramki. Wyrównał w 18. minucie Giacomo Raspadori, w 33. minucie na 2:1 trafił Giovanni Di Lorenzo, a tuż przed przerwą na 3:1 podwyższył Piotr Zieliński. To dla reprezentanta Polski 3. gol w tej edycji Champions League.

W II połowie Napoli kontynuowało strzelanie goli. Tuż po przerwie do siatki trafił znowu Raspadori, a w 63. minucie piłkę do siatkę posłał Chwicza Kwaracchelia. Wynik w 81. minucie na 6:1 ustalił Giovanni Simeone. Ostatni gol padł już, gdy Napoli grało w przewadze, bo w 73. minucie z boiska wyleciał Dusan Tadić, który dostał drugą żółtą kartkę.

Zieliński zagrał tylko 45 minut. W przerwie Spalletti zastąpił go Tanguyem N'Dombele.

Napoli na półmetku rywalizacji grupowej ma komplet punktów. Wyprzedza o 3 oczka Liverpool FC, który ma 6 punktów. 3 oczka ma Ajax, a 0 Rangers FC.