Piłkarze i trener Ajaksu bez ogródek po najwyższej porażce w historii: Nie jesteśmy na poziomie, na którym chcielibyśmy grać

Data dodania: 05-10-2022 11:17

Ajax Amsterdam przegrał 1:6 z Napoli. Była to najwyższa porażka holenderskiego klubu w Lidze Mistrzów. Występ drużyny skrytykowały lokalne media. Brutalnie szczerzy byli po meczu również sami piłkarze i szkoleniowiec.

Ajax przegrał wtorkowe spotkanie aż 1:6 i jest to najwyższa porażka tego zespołu w historii występów w Lidze Mistrzów.  Dla drużyny z Amsterdamu to wielkie rozczarowanie, ponieważ jeszcze niedawno Ajax dotarł aż do półfinału elitarnych rozgrywek.

Po meczu z Napoli głos zabrał obrońca Ajaksu Daley Blind.

- To dla nas wielki cios, a ten mecz pokazuje, że nie jesteśmy na poziomie, na którym chcielibyśmy grać. Przed nami jeszcze trzy mecze grupowe, ale nie będą one łatwe - powiedział Holender w rozmowie z BeIN Sports.

Tak wysoką porażką był zaskoczony jego kolega z drużyny Kenneth Taylor.

- To naprawdę niewiarygodne. Po dziesięciu minutach byliśmy już na prowadzeniu, a przed przerwą przegrywaliśmy 1:3, a zaraz po przerwie 1:4. Potem było po wszystkim - dodał w pomeczowym wywiadzie.

Występ drużyny skomentował trener Alfred Schreuder. Szkoleniowiec Ajaksu był brutalnie szczery i nie przebierał w słowach.

- To niegodne Ajaksu. Napoli było naprawdę dużo lepsze. Miało bardzo dobry dzień, a my bardzo zły. Napoli i Liverpool są teraz o klasę lepsze od Ajaksu. Widać dużą różnicę. Jako zespół nie jesteśmy wystarczająco dobrzy - powiedział rozgoryczony opiekun holenderskiego zespołu.

Holenderskie media nie zamierzały oszczędzać zawodników Ajaksu. Praktycznie każdy lokalny serwis bez ogródek skrytykował ich postawę w meczu z Napoli.

"Wieczór rozpoczął się dla Ajaksu pełen nadziei. Kudus zdobył pierwszą bramkę, ale niedługo później wyrównał Raspadori i był to początek masakry. Ambitny klub zmierza do Ligi Europy, a ci, którzy byli świadkami wtorkowej klęski, przewidują dalsze problemy." - czytamy m.in. na stronie AD.nl.

Ajax zajmuje trzecie miejsce w grupie z trzema punktami na koncie. Do drugiego Liverpoolu traci trzy punkty, a do liderującego Napoli - sześć. W następnym tygodniu w środę 12 października o 18:45 holenderski zespół w wyjazdowym starciu zmierzy się z Napoli.

Źródło: Twitter