Co za akcja, co za gol Leo Messiego i tylko remis PSG. Rekord Argentyńczyka (VIDEO)

Data dodania: 05-10-2022 22:59

Leo Messi zdobył cudowną bramkę w meczu PSG z Benfiką w Lizbonie w 3. kolejce Ligi Mistrzów. Argentyńczyk dał francuskiemu gigantowi prowadzenie w Portugalii, ale ostatecznie mecz zakończyło się remisem 1:1.

Messi posłał piłkę kapitalnym uderzeniem po świetnej kombinacyjnej akcji zespołu. Odysseas Vlachodimos nie miał szans na obronę tego strzału.

To był dla Messiego 127. gol w Lidze Mistrzów i do liderującego Cristiano Ronaldo Argentyńczyk traci 13 bramek. Nikt jednak nie jest lepszy od LM10 w liczbie klubów, którym w Champions League strzelał gole. Benfika była 40. rywalem, który został trafiony przez Messiego.

Messi dał w 22. minucie prowadzenie PSG, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem. Piłka wpadła do siatki mistrza Francji w 41. minucie po samobójczym trafieniu Danilo.

W drugim meczu tej grupy Juventus po dwóch porażkach odbił się od dna wygraną u siebie z Maccabi Hajfa. Stara Dama wygrała 3:1 po bramkach Rabiota (35. i 83. minuta) i Vlahovicia (50. minuta) dla gospodarzy oraz Davida (75. minuta) dla gości. 90 minut rozegrał Wojciech Szczęsny, a mający jakieś kłopoty mięśniowe Arkadiusz Milik pozostał przez całe spotkanie na ławce rezerwowych.

W tabeli na półmetku PSG i Benfica mają po 7 punktów, Juventus wywalczył 3 oczka, a z 0 na koncie stawę zamyka Maccabi.