Sensacja w Pucharze Polski. Czwartoligowiec wyrzucił Jagiellonię Białystok za burtę w 1/16 finału

Data dodania: 12-10-2022 16:50

Do gigantycznej sensacji doszło w meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Ekstraklasowa Jagiellonia Białystok przegrała 1:3 na boisku czwartoligowej Lechii Zielona Góra!

Jagiellonia była oczywiście faworytem starcia z Lechią, skoro obie ekipy dzieli taka duża różnica w klasach rozgrywkowych. Problem w tym, że tego wcale na boisku nie było widać. Jaga już w 9. minucie dostała gola, a Zieloną Górę w euforię wprowadził Przemysław Mycan.

To był pierwszy gol Mycana, ale na tym napastnik Lechii nie poprzestał. w 33. minucie trafił na 2:0, bowiem po podaniu Mateusza Zientarskiego wyszedł sam an sam z bramkarzem gości i pokonał go.

Zamiast 2:0 mogło być wcześniej 1:1. W 17. minucie Martin Pospisil jednak zawiódł. Czeski pomocnik po faulu Mycana na Bojanie Nasticiu miał szansę z rzutu karnego, lecz trafił jedynie w słupek!

Jagiellonia przegrywała więc 0:2, ale w końcówce I połowy złapała cenny kontakt. Bartłomiej Wdowik spowodował, że ekstraklasowicz zbliżył się do czwartoligowca i miał jeszcze całą II połowę na odrobienie strat.

Po przerwie szybko okazało się, że po pierwsze już nie całą II połowę, bo tylko 43 minuty, a po drugie strata jest nie jednobramkowa, a dwu. W 47. minucie Abramowicza pokonał bowiem Rafał Ostrowski.

Jagiellonia walczyła do końca, ale nie zdobyła już bramki - najbliżej szczęścia był Jesus Imaz, który dwukrotnie trafił w słupek - i sensacja w Zielonej Górze stała się faktem.

Lechia zagra teraz w 1/8 finału Pucharu Polski. Awansowała jako pierwsza i czeka na potencjalnych rywali.

Mecz 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski
Lechia Zielona Góra - Jagiellonia Białystok 3:1
Przemysław Mycan 9, 33, Rafał Ostrowski 47 - Bartłomiej Wdowik 45
W 17. minucie Martin Pospíšil z Jagiellonii nie wykorzystał rzutu karnego - strzelił w słupek
Lechia: 1. Wojciech Fabisiak - 24. Gabriel Estigarribia, 3. Rafał Ostrowski, 25. Igor Kurowski (67. 2. Kacper Lechowicz) - 21. Mateusz Zientarski (83. 15. Łukasz Maćkowiak), 13. Rafał Dzidek (67. 5. Kacper Zając), 19. Jakub Babij, 16. Mykyta Łoboda (75. 8. Wołodymyr Szwed), 11. Mateusz Surożyński, 6. Sebastian Górski (75. 14. Jakub Malec) - 17. Przemysław Mycan
Jagiellonia: 50. Sławomir Abramowicz - 27. Bartłomiej Wdowik, 25. Bogdan Țîru, 32. Miłosz Matysik, 5. Bojan Nastić, 36. Jakub Lewicki (67. 77. Wojciech Łaski) - 10. Fedor Černych (67. 34. Maciej Bortniczuk), 26. Martin Pospíšil (55, 22. Oliwier Wojciechowski), 8. Nené, 11. Jesús Imaz - 60. Mateusz Kowalski (55. 28. Marc Gual)