Lech znowu nie wygrał z Hapoelem, ale zrobił krok do awansu. Nieoczekiwany bohater Kolejorza (VIDEO)

Data dodania: 13-10-2022 22:48

Lech Poznań znowu zremisował z Hapoelem Beer Szewa. Kolejorz po remisie u siebie, podzielił się z rywalem z Izraela punktami także na wyjeździe. Mistrz Polski przegrywał po rzucie karnym, a wyrównał po bramce Filipa Szymczaka.

Prowadzenie Hapoelowi dał Tomer Hemed. Mający polskie korzenie napastnik wykorzystał rzut karny. Jedenastka została podyktowana za dyskusyjny faul Joela Pereiry, który ratował sytuację po nieporozumieniu z Filipem Bednarkiem.

Lech po stracie bramki ruszył do ataków, ale nie bardzo umiał stworzyć sobie okazję do strzelenia gola. W 19. minucie szansę miał Filip Szymczak, lecz ją zmarnował. Kolejną jednak wykorzystał. W końcówce I połowy napastnik Lecha dopadł do piłki po rzucie rożnym i zgraniu, uprzedził obrońcę i wpakował futbolówkę do siatki. Jeszcze w I połowie na 2:0 mogli podwyższyć gospodarze, lecz piłka trafiła w poprzeczkę.

Po przerwie niewiele było okazji. Lepsze miał Hapoel, ale nie potrafił ich wykończyć tak, by padła bramka. Lech wielkich szans nie miał, niektórzy widzieli w pewnym momencie rzut karny dla mistrza Polski, ale ostatecznie wszystko skończyło się remisem.

Lech ma na koncie 5 punktów na dwie kolejki przed końcem i mecze z Austrią w Wiedniu oraz pewnym już 1. miejsca Villarreal u siebie. Kolejorz wyprzedza o 2 oczka Hapoel Beer Szewa i o 4 wspomnianą Austrię. Teraz mistrz Polski zagra w Wiedniu 27 października.