W Mielcu emocje do samego końca. Wisła Płock uratowała remis w doliczonym czasie gry (VIDEO)

Data dodania: 22-10-2022 17:04

W pierwszym sobotnim meczu PKO BP Ekstraklasy Stal Mielec zremisowała na własnym stadionie z Wisłą Płock 1:1. Gospodarze do przerwy prezentowali się dużo lepiej i wygrywali 1:0 po bramce z rzutu karnego Piotra Wlazło. Wisła Płock miała swoje szanse w drugiej połowie, ale brakowało jej skuteczności. Gościom udało się zdobyć wyrównującą bramkę dopiero w doliczonym czasie gry.

Stal Mielec odważnie rozpoczęła mecz przeciwko Wiśle Płock. W 19 minucie Furman faulował w polu karnym Flisa, a sędzia po analizie VAR zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Tę pewnie na gola zamienił Wlazło.

Piłkarze z Płocka byli jakby pozbawieni energii. Szansę w 25 minucie na wyrównanie miał Lewandowski, ale przegrał pojedynek z Mrozkiem, który świetnie interweniował. Była to na dobrą sprawę jedyna okazja bramkowa piłkarzy trenera Stano do przerwy.

W 68 minucie szansę na podwyższenie wyniku miał Hamulic, jednak Kamiński wyszedł z tego pojedynku górą. W odpowiedzi próbował wyrównać Furman, ale kolejny raz skutecznie interweniował dobrze dysponowany tego dnia Mrozek. Golkiper Stali popisał się znów świetną paradą parę minut później po uderzeniu Warchoła.

Wreszcie udało się gościom sfinalizować skutecznie akcję bramkową w doliczonym czasie gry. Sekulski dorzucił z prawej flanki, a Warchoł popisał się perfekcyjną główką przy słupku.

Stal Mielec - Wisła Płock 1:1 (1:0)
1:0 Piotr Wlazło (k.) 19'
1:1 Damian Warchoł 90+1'

Składy:

Stal: Bartosz Mrozek - Kamil Kruk, Piotr Wlazło, Marcin Flis - Fabian Hiszpański, Paweł Żyra, Maciej Domański (70' Fryderyk Gerbowski), Maciej Wolski, Adam Ratajczyk (77' Mikołaj Lebedyński), Krystian Getinger - Said Hamulić (85' Leandro).

Wisła: Krzysztof Kamiński - Anton Krywociuk (73' Piotr Tomasik), Adam Chrzanowski, Steve Kapuadi, Igor Drapiński (54' Kristian Vallo) - Aleksander Pawlak, Mateusz Szwoch (73' Damian Warchoł), Dominik Furman, Rafał Wolski, Miroslav Gono (54' Davo) - Mateusz Lewandowski (54' Łukasz Sekulski).

Żółte kartki: Mrozek, Getinger (Stal) oraz Krywociuk, Szwoch, Chrzanowski (Wisła).

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).