Real Madryt powiększa przewagę nad resztą rywali w LaLiga. Fantastyczne trafienie Valverde (VIDEO)

Data dodania: 23-10-2022 8:08

Real Madryt, choć nie bez problemów, poradził sobie na Santiago Bernabeu z Sevillą. Ozdobą meczu była kolejna fantastyczna bramka, strzelona przez Fede Valverde. "Królewscy" wygrali 3:1 i powiększyli przewagą nad resztą stawki w tabeli LaLiga.

Real do sobotniego spotkania przystępował jako murowany faworyt i szybko otworzył wynik tego starcia. A konkretnie zrobił to Luka Modric. Stracony gol mocno obciążał konto Montiela, który zachował się w tej sytuacji fatalnie.

Dość niespodziewanie w drugiej połowie Sevilli udało się wyrównać stan rywalizacji. Zrehabilitował się Montiel, który posłał znakomite podanie na wolne pole do Erika Lameli. Argentyńczyk lekkim strzałem obok wychodzącego Courtoisa zmienił stan rywalizacji na 1:1.

Real grał w drugiej połowie dość ospale. Odczuwalny był również brak Karima Benzemy, którego wykluczyła kontuzja. W 79 minucie Los Blancos przeprowadzili jednak kontrę, która przywróciła im prowadzenie. Vinicius będąc sam na sam z bramkarzem oddał futbolówkę nabiegającemu Vazquezowi, który skierował ją do siatki.

Po chwili Real prowadził już 3:1. Z dystansu trafił znajdujący się w życiowej formie Fede Valverde, a Bono nie miał nawet szans na skuteczną interwencję.