Dawid Kownacki walczy o wyjazd na mundial. Znowu potwierdził wysoką formę golem!

Data dodania: 29-10-2022 15:46

Dawid Kownacki strzelił kolejnego gola w 2. Bundeslidze. Napastnik walczący o wyjazd z reprezentacją Polski na finały mistrzostw świata w Katarze wywalczył rzut karny i go wykorzystał w meczu 14. kolejki 2. Bundesligi na wyjeździe z Holstein Kiel. To 6. bramka napastnika w tym sezonie. Do tego ma 5 asyst.

Kownacki tak jak Michał Karbownik znalazł się w pierwszym składzie Fortuny. Napastnik zagrał 14. mecz i 14. razy zaczął od 1. minuty, obrońca zanotował 9. spotkanie w 2. Bundeslidze i 7. w wyjściowej jedenastce.

Fortuna objęła prowadzenie w 42. minucie za sprawą Shinty Appelkampa, lecz w 70. minucie Steven Skrzybski wyrównał. 12 minut po golu na 1:1 Dawid Kownacki wywalczył rzut karny, a następnie go wykorzystał, trafiając na 2:1 i ustalając wynik meczu, a jednocześnie dają Fortunie cenną wygraną.

Kownacki zagrał do 84. minuty, a całe spotkanie zanotował Karbownik.

Fortuna jest piąta w tabeli z 23 punktami.