Górnik Łęczna z przełamaniem na Reymonta. Kolejna porażka Białej Gwiazdy (VIDEO)

Data dodania: 05-11-2022 10:00

Wisła Kraków w drugim piątkowym spotkaniu 17. kolejki Fortuna 1 Ligi przegrała z Górnikiem Łęczna (1:2).

Wisła Kraków przystępowała do piątkowego meczu, chcąc odnieść pierwsze ligowe zwycięstwo w roli gospodarza od 20 sierpnia. Na drodze Białej Gwiazdy stanął Górnik Łęczna, który chciał odskoczyć od strefy spadkowej.

Wynik meczu został otwarty w 16. minucie, gdy Łukasz Grzeszczyk strzałem głową pokonał golkipera rywali. Były zawodnik GKS-u Tychy wykorzystał zamieszanie pod bramką Wisły po rzucie z autu Zbozienia.

Gospodarze do wyrównania doprowadzili tuż przed przerwą. Swoje debiutanckie trafienie w koszulce Wisły zaliczył Dawid Szot.

Po zmianie stron Wisła nie potrafiła wypracować sobie już takiej przewagi jak przed przerwą. Częściej natomiast do głosu dochodzili goście. Efektem był gol Serhija Krykuna w 61. minucie, po którym team z Łęcznej objął prowadzenie.

Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i czwarte zwycięstwo Górników w sezonie stało się faktem. Wisła natomiast zanotowała szóstą porażkę. W następnej kolejce krakowski zespół w Niepołomicach zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz. Z kolei w środku tygodnia w Pucharze Polski zagra z Motorem Lublin. Zielono-czarnych czekają natomiast potyczki z Piastem Gliwice i Puszczą.

Wisła Kraków - Górnik Łęczna 1:2 (1:1)
0:1 - Łukasz Grzeszczyk 16'
1:1 - Dawid Szot 44'
1:2 - Serhij Krykun 61'

Składy:

Wisła: Kamil Broda - Dawid Szot (82' Krystian Wachowiak), Joseph Colley, Igor Łasicki, Bartosz Jaroch - Vullnet Basha (66' Kacper Duda), Ivan Jelić Balta (82' Patryk Plewka) - Angel Rodado, Luis Fernandez, Dor Hugi (82' Michael Pereira) - Bartosz Talar (66' Mateusz Młyński)

Górnik: Maciej Gostomski - Wiktor Lichowydko, Souleymane Cisse, Marcin Biernat - Damian Zbozień, Dawid Tkacz (46' Patryk Pierzak), Egzon Kryeziu, Daniel Dziwniel (86' Szymon Lewkot) - Łukasz Grzeszczyk (57' Karol Podliński) - Damian Gąska (86' Łukasz Szramowski), Serhij Krykun (90' Karol Turek)

Żółte kartki: Łasicki, Szot, Basha, Duda (Wisła) oraz Grzeszczyk, Gąska, Zbozień (Górnik)

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)