Wisła Kraków ma Puchar Polski z głowy. Przegrała z drugoligowcem

Data dodania: 09-11-2022 16:53

Wisła Kraków odpadła z Fortuna Pucharu Polski na etapie 1/8 finału. Pogromcą Białej Gwiazdy okazał się występujący na jednym ligowym stopniu niżej Motor Lublin.

We wtorek do ćwierćfinałów Pucharu Polski awansowały KKS 11925 Kalisz, Górnik Łęczna i Legia Warszawa. Czwartym ćwierćfinalistą został Motor Lublin. Zespół prowadzony od połowy września przez Goncalo Feio pokonał Wisłę Kraków 1:0 po golu Rafała Króla z rzutu karnego na kilka minut przed końcem spotkania.

Jedenastkę Motor dostał po akcji Wójcika. Obrońca gospodarzy rozpędził się, podryblował w polu karnym i został sfaulowany przez Jarocha. Sędzia Kochanek podyktował rzut karny, który jak się okazało rozstrzygnął losy rywalizacji.

Wisła przed stratą gola próbowała kontrolować mecz i stwarzać okazje, co nie przyniosło skutku, a po stracie bramki atakowała dalej, miała jeszcze 10 dodatkowych minut, ale też nic nie wskórała i wiosną będzie mogła skupić się tylko na rywalizacji w Fortuna I lidze.

Mecz 1/8 finału Fortuna I ligi
MOTOR LUBLIN - WISŁA KRAKÓW 1:0
Rafał Król 86 k.
Motor: 53. Łukasz Budziłek - 17. Filip Wójcik (90, 26. Michał Król), 4. Przemysław Szarek, 25. Bartosz Zbiciak, 21. Sebastian Rudol - 77. Piotr Ceglarz (90. 20. Damian Sędzikowski), 34. Wojciech Reiman (62. 55. Marcel Gąsior), 10. Rafał Król, 7. Mariusz Rybicki (62. 6. Piotr Kusiński), 22. Kamil Wojtkowski (62. 13. Mikołaj Kosior) - 11. Ezana Kahsay
Wisła: 31. Mikołaj Biegański - 43. Dawid Szot, 26. Igor Łasicki, 4. Boris Moltenis, 25. Bartosz Jaroch - 7. Michaël Pereira (58. 77. Dor Hugi), 80. Patryk Plewka, 66. Vullnet Basha (58. 8. Ivan Jelić Balta), 41. Kacper Duda (58. 10. Luis Fernández), 11. Mateusz Młyński (80. 9. Ángel Rodado) - 14. Michał Żyro (90. 54. Piotr Starzyński)
Żółte kartki: Kahsay - Jaroch, Hugi
Sędziował: Marcin Kochanek (Opole)