Jeden błysk i laga napastnika dały Belgii zwycięstwo. Faworyt namęczył się z Kanadą i miał sporo szczęścia (VIDEO)

Data dodania: 23-11-2022 21:44

Alphonso Davies podobnie jak Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego podczas MŚ 2022. Kanadyjczyk, były klubowy kolega kapitana reprezentacji Polski z Bayernu Monachium, nie pokonał z 11 metrów Thibauta Courtoisa i nie dał w 11. minucie prowadzenia Kanadzie z Belgią. Ostatecznie, chociaż outsider zaprezentował się nieźle, ekipa Johna Herdmana przegrała z Czerwonymi Diabłami.

Wszystko mogło potoczyć się inaczej, ale Alphonso Davies zawiódł w 11. minucie. Piłkę w polu karnym zagrał Carrasco i sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny. Do piłki podszedł jeden z liderów reprezentacji Kanady i uderzył źle. Thibaut Courtois nie miał większych problemów, gdy dobrze wybrał kierunek ruchu, by obronić strzał Daviesa.

Potem niewiele się działo na boisku. W 38. minucie Davies może miałby szansę na rehabilitację, lecz tym razem VAR nie był sprzymierzeńcem Kanady i ekipa ze strefy CONCACAF nie dostała drugiej jedenastki.

"Dostała" za to bramkę. W 44. minucie Belgowie wyszli na prowadzenie. Alderweireld zagrał długie podanie do wbiegającego w Batshuayia, a ten nie dał szans Borjanowi. Kanadyjczycy zamiast prowadzić do przerwy, przegrywała...

Po przerwie Kanadyjczycy, którzy już w I połowie nie prezentowali się źle i próbowali podjąć walkę z faworytem, jeszcze mocniej przycisnęli. Strzelali m.in. David i Larin (dwukrotnie), ale Courtois nie puścił żadnego gola i Belgia dowiozła wynik 1:0 do końca, zostając liderem grupy F. Warto dodać, że Kanadyjczycy oddali 21 strzałów, lecz tylko 3 celne.

W niedzielę w 2. kolejce Belgia zagra z Marokiem, a Kanada zmierzy się z Chorwacją.

Mecz grupy F MŚ 2022
BELGIA - KANADA 1:0
Batshuayi 44
W 11. minucie Alphonso Davies (Kanada) nie wykorzystał rzutu karnego - Thibaut Courtois obronił
Belgia: Thibaut Courtois - Leander Dendoncker, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Timothy Castagne, Youri Tielemans (46. Amadou Onana), Axel Witsel, Yannick Carrasco (46. Thomas Meunier), Kevin De Bruyne, Michy Batshuayi (78. Lois Openda), Eden Hazard (62. Leandro Trossard)
Kanada: Milan Borjan - Alistair Johnston, Steven Vitoria, Kamal Miller, Richie Laryea (74. Sam Adekugbe), Atiba Hutchinson (58. Ismael Kone), Stephen Eustaquio (81. Jonathan Osorio), Alphonso Davies, Tajon Buchanan (81. Liam Millar), Jonathan David, Junior Hoilett (58. Cyle Larin)
Żółte kartki: Yannick Carrasco, Thomas Meunier, Amadou Onana - Alphonso Davies, Alistair Johnson
Sędzia: Janny Sikazwe (Zambia)