Urodził się w Kamerunie i strzelił mu gola. Szwajcaria pokonała Nieposkromione Lwy (VIDEO)

Data dodania: 24-11-2022 13:33

Reprezentacja Szwajcarii od zwycięstwa zaczęła udział w finałach MŚ 2022 w Katarze. Helweci pokonali Kamerun i wykonali niezbędny krok w walce o awans do 1/8 finału. Przed nimi teraz spotkania z Serbią i Brazylią.

Szwajcarzy byli od początku faworytem spotkania z Kamerunem i szybko przejęli inicjatywę. Szukali swojej okazji na to, by strzelić gola, ale nie mogli pokonać Onany. Z kolei rywale próbowali przedostać się w pobliże bramki Yanna Sommera i kilka razy sprawdzili bramkarza Szwajcarów - jak Mbeumo w 10. minucie mocnym strzałem z pola karnego czy Choupo-Moting, który znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem, ale zmarnował okazję.

Raz lekką przewagę w I połowie mieli Szwajcarzy, raz Kameruńczycy, ale ostatecznie gole nie padły. Szybko za to kibice obejrzeli gola po przerwie. W 48. minucie Shaqiri dał o sobie znać, idealnie dograł blisko od bramki do Embolo i napastnik Szwajcarii trafił do siatki. Snajper nie okazywał wielkiej radości, bowiem urodził się w Kamerunie i ma korzenie w tym kraju.

Więcej goli już nie padło, chociaż okazje były. W 67. minucie Onana zatrzymał kapitalną paradą strzał Vargasa z 11 metrów. Mogło być 2:0, a tak Kamerun do końca miał nadzieję na choćby remis. Płonną, bo ostatecznie Nieposkromione Lewy przegrały 0:1.

W 2. kolejce Szwajcaria zagra z Brazylią, a Kamerun z Serbią.